Trzy mecze Magdy Linette w jednym dniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Magda Linette
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Magda Linette

Magda Linette aż trzykrotnie wychodziła w środę na kort w ramach zawodów WTA 250 na kortach trawiastych w Den Bosch. Na koniec dnia Polka i jej holenderska partnerka Arantxa Rus zakończyły występ w deblu.

To był pracowity dzień dla Magdy Linette, a do tego musiała wykazać się sporą dozą cierpliwości. Najpierw Polka dokończyła mecz I rundy singla z Amerykanką Robin Montgomery, który został przerwany we wtorkowy wieczór z powodu zapadających ciemności (więcej tutaj). Następnie wspólnie z Arantxą Rus awansowała do ćwierćfinału debla (więcej tutaj).

Jak się później okazało, to nie był ostatni mecz tenisistki z Poznania w środę. Nasza reprezentantka przystąpiła jeszcze do kolejnego spotkania w turnieju debla. Tym razem wraz ze swoją holenderską partnerką nie odniosła zwycięstwa.

Parę Linette i Rus zatrzymały Ludmiła Samsonowa i Diana Sznaider. Rosjanki wygrały po 61 minutach 6:1, 6:4. Dzięki temu bez straty seta zameldowały się w półfinale gry podwójnej i będą czekać na wynik spotkania Czeszek Miriam Kolodziejovej i Anny Siskovej z estońsko-holenderskim duetem Ingrid Neel i Bibiane Schoofs.

W pierwszym secie ćwierćfinałowego meczu Samsonowa i Sznajder postarały się o dwa przełamania, które miały miejsce w drugim i szóstym gemie. Natomiast w drugiej odsłonie Linette i Rus odrobiły stratę breaka, lecz potem straciły serwis w siódmym gemie i już nie wróciły do gry.

Tym samym Linette zakończyła w środę występ w zawodach Libema Open. W singlu odpadła w I rundzie, natomiast w deblu przegrała wraz z Rus na etapie ćwierćfinału.

Libema Open, Den Bosch (Holandia) WTA 250, kort trawiasty, pula nagród 267 tys. dolarów środa, 12 czerwca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Ludmiła Samsonowa / Diana Sznaider - Magda Linette (Polska) / Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty