Zaskoczenie w Den Bosch. Turniejowa jedynka nie zabawiła długo

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / Jessica Pegula / Jessica Pegula w czasie meczu tenisowego
Instagram / Jessica Pegula / Jessica Pegula w czasie meczu tenisowego

W czwartek w Hertogenbosch zostały wyłonione brakujące ćwierćfinalistki. Już w drugim meczu przegrała rozstawiona z numerem pierwszym Jessica Pegula. W najlepszej ósemce będzie Robin Montgomerry, która dzień wcześniej wyeliminowała Magdę Linette.

Jessica Pegula rozpoczęła część sezonu na kortach trawiastych w Hertogenbosch. Do Holandii przyleciała jako zawodniczka rozstawiona z numerem pierwszym, ale nie wykorzystała tego atutu i nie zabawiła długo w drabince. Amerykanka przegrała w czwartek z nierozstawioną Aleksandrą Krunić. Bardzo wyrównana konfrontacja zakończyła się po trzech setach, a dwie partie zostały podsumowane tie-breakiem. Aleksandra Krunić dobrze wytrzymała trudy pojedynku.

Do ćwierćfinału awansowała inna tenisistka ze Stanów Zjednoczonych. Robin Montgomery poszła za uderzeniem po wyeliminowaniu Magdy Linette i zwyciężyła również z Julą Niemeier. Amerykanka zwyciężyła w obu setach po 6:3. Tym samym włożyła w pokonanie Niemki mniej energii niż w poprzedni mecz. Na Robin Montgomerry czeka mecz z Jekateriną Aleksandrową w ćwierćfinale.

Jekaterina Aleksandrowa nie jest jedyną tenisistką z Rosji w ćwierćfinałach. Awansowała również rozstawiona z numerem drugim Ludmiła Samsonowa. Poradziła sobie w dwóch setach z Celiną Naef. Szwajcarka, choć pokazała waleczne oblicze, nie sprawiła kolejnej niespodzianki dnia.

W drabince nie ma już rozstawionej z numerem piątym Weroniki Kudermetowej. W trzysetowym meczu poniosła porażkę z Dalmą Galfi. Potyczka miała podobny przebieg do tej Aleksandry Krunić z Jessicą Pegulą, ponieważ faworytka zwyciężyła tylko w drugim secie. W ćwierćfinale Węgierka zagra o miano największej rewelacji turnieju z Aleksandrą Krunić.

WTA Den Bosch:

II runda gry pojedynczej:

Aleksandra Krunić (Serbia) - Jessica Pegula (USA, 1) 7:6 (3), 6:7 (3), 6:4 Robin Montgomery (USA) - Jule Niemeier (Niemcy) 6:3, 6:3 Jekaterina Aleksandrowa (3) - Emina Bektas (USA) 7:5, 6:4 Ludmiła Samsonowa (2) - Celine Naef (Szwajcaria) 7:5, 6:2 Dalma Galfi (Węgry) - Weronika Kudermetowa (5) 6:3, 3:6, 7:5

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty