Krótkie ćwierćfinały w Koszalinie. Polak w grze o tytuł

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Paweł Ciaś
Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Paweł Ciaś
zdjęcie autora artykułu

W grze pojedynczej turnieju w Koszalinie pozostało czterech tenisistów. Wśród nich jest Paweł Juszczak. W piątek zostały również nadrobione zaległości w deblu.

Paweł Juszczak ma za sobą trzy zwycięstwa na korcie ziemnym w Koszalinie. W drodze do półfinału rozstawiony z numerem czwartym Polak wygrywał z Yuvanem Nandalem oraz Manasem Dhanme. W piątek poradził sobie z kolei z Tanguyem Genierem. Szwajcara było stać na rozstrzygnięcie tylko pięciu gemów w dwóch setach. Następnym przeciwnikiem Pawła Juszczaka będzie Żura Tkemaladze.

Gruzin awansował do finału dzięki wygranej z Patrickiem Zahrajem. Generalnie wszystkie ćwierćfinały w Koszalinie zakończyły się po dwóch setach i nie były zażartymi pojedynkami. Wiaczesław Bieliński zwyciężył z Danielem Rapagnettą, a Sebastian Sorger wygrał z Danielem De Jonge.

W piątek zostały także nadrobione zaległości w turnieju deblistów. Były one spowodowane opadami deszczu w czwartek. W półfinałach będzie można zobaczyć jeden duet z Polski, którym będzie rozstawiony z numerem czwartym Szymon Kielan i Filip Pieczonka. W ćwierćfinale przepadli Filip Kosiński oraz Mikołaj Lis.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gola zapamięta do końca życia. Co tam się stało?!

ITF Koszalin:

Ćwierćfinały gry pojedynczej:

Paweł Juszczak (Polska, 4) - Tanguy Genier (Szwajcaria) 6:2, 6:3 Wiaczesław Bieliński (Ukraina, 3) - Daniele Rapagnetta (Włochy) 6:2, 6:1 Sebastian Sorger (Austria) - Daniel De Jonge (Holandia) 6:1, 6:2 Żura Tkemaladze (Gruzja) - Patrick Zahraj (Niemcy) 6:2, 6:4

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty