Kamil Majchrzak najlepszy! Oryginalny finał

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak zwyciężył w Challengerze na kortach ziemnych w Bratysławie i ponownie poprawił notowania w rankingu ATP. Wygrany w trzech setach finał z Henrique Rochą miał nietypowy przebieg.

Droga Kamila Majchrzaka do finału w Bratysławie wiodła przez kwalifikacje oraz cztery rundy turnieju głównego. Wrocławianin zwyciężał kolejno z Peterem Benjaminem Privarą, Mikalaiem Haliakiem, Ergim Kirkinem, Luką Mikrutem, Dmitrijem Popką oraz Jeromem Kymem. Najtrudniej o postawienie na swoim było w półfinale przeciwko Szwajcarowi, który zakończył się po trzech setach. Wcześniej Kamil Majchrzak wygrywał w ekspresowy sposób.

W pierwszym secie finału Kamil Majchrzak zaprezentował się popisowo. Wynik 6:0 mówił sam za siebie. Zanim kibice rozsiedli się wokół kortu, a Henrique Rocha opanował drżenie łydek, było po partii. Trwała ona zaledwie 21 minut.

Później zaczęły się schody, a finał miał oryginalny przebieg. Dopiero co rozpoczął się drugi set, a Henrique Rocha był na prowadzeniu 4:0. Kamil Majchrzak nie oberwał aż tak srogiego lania jak pół godziny wcześniej Portugalczyk, ale udało mu się jedynie przypudrować wynik na 2:6. Tym samym po godzinie konieczne było rozegranie trzeciego seta po dwóch jednostronnych.

W ostatniej rundzie walka była najdłużej wyrównana. Kamil Majchrzak powrócił do dobrego grania, ale zaliczka 3:1 nie była jeszcze kapitałem wystarczającym do zwycięstwa. Portugalczyk odrobił stratę przełamania i doprowadził do remisu 3:3. Od tego momentu w gemach zwyciężał już tylko wrocławianin. Polak cieszył się ze zdobycia tytułu po zażartym gemie serwisowym na 6:3.

Kamil Majchrzak ponownie poprawi notowania w rankingu ATP. W nim od początku sezonu odbudowuje pozycję po okresie dyskwalifikacji.