Euforia gospodarzy w Londynie. Carlos Alcaraz przegrał z brytyjskim numerem jeden

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
PAP/EPA / Caroline Blumberg / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz nie obroni tytułu w rozgrywanym na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Londynie. W czwartek najwyżej rozstawiony Hiszpan w dwóch setach niespodziewanie przegrał z Jackiem Draperem.

Jack Draper przeżywa najpiękniejsze chwile w karierze. W niedzielę, w Stuttgarcie, zdobył pierwszy w karierze tytuł w głównym cyklu. Dzień później został najwyżej notowanym brytyjskim singlistą w światowym rankingu. Z kolei w czwartek odniósł największe zwycięstwo w dotychczasowej przygodzie z zawodowym tenisem i w II rundzie turnieju ATP w Londynie pokonał 7:6(3), 6:3 Carlosa Alcaraza.

Draper wyszedł na kort bez respektu dla najwyżej rozstawionego Alcaraza. W pierwszym secie obaj nie stracili własnego podania i potrzebny był tie break. W nim Brytyjczyk błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 6-1, by zwyciężyć 7-3. W drugiej partii rozstrzygający moment nastąpił przy stanie 3:2, gdy przy break poincie reprezentant gospodarzy popisał się fantastycznym returnem i zdobył kluczowe przełamanie.

- On jest niesamowitym tenisistą. To był naprawdę trudny mecz. Aby wygrać, musiałem zagrać dobrze, i zdołałem to zrobić - powiedział 22-latek z Sutton, który w ciągu 99 minut zapisał na swoim koncie osiem asów, 24 zagrania kończące i jedno przełamanie.

Pokonując aktualnie drugiego w rankingu ATP Alcaraza, Draper odniósł największe zwycięstwo w karierze. Z kolei Hiszpan poniósł pierwszą porażkę na trawie po serii 13. wygranych meczów z rzędu. Poprzednim, który go ograł na tej nawierzchni, był w 1/8 finału Wimbledonu 2022 Jannik Sinner.

W ćwierćfinale Draper zmierzy się z Tommym Paulem, z którym ma bilans 3-1, ale wszystkie pojedynki rozegrali na kortach twardych. Oznaczony numerem piątym Amerykanin w II rundzie, również bez straty seta i serwisu, uporał się z Alejandro Tabilo.

Cinch Championships, Londyn (Wielka Brytania) ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,411,3 mln euro czwartek, 20 czerwca

II runda gry pojedynczej: Tommy Paul (USA, 5) - Alejandro Tabilo (Chile) 6:3, 6:4 Jack Draper (Wielka Brytania) - Carlos Alcaraz (Hiszpania, 1) 7:6(3), 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty