Finalista Rolanda Garrosa przetrwał atak nastolatka.Teraz zagra z Hubertem Hurkaczem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Alexander Zverev
PAP/EPA / Yoan Valat / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Alexander Zverev będzie rywalem Huberta Hurkacza w półfinale rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 500 w Halle. W piątek rozstawiony z numerem drugim Niemiec w trzech setach pokonał utalentowanego Arthura Filsa.

Alexander Zverev nie zawodzi przed rodzimą publicznością. W turnieju ATP w Halle, swoim pierwszym występie od czasu finału wielkoszlemowego Rolanda Garrosa, jest już w półfinale. W piątek rozstawiony z numerem drugim Niemiec po bardzo trudnym meczu pokonał 6:7(5), 6:3, 6:4 20-letniego Arthura Filsa.

Utalentowany Fils od początku grał bardzo odważnie. Skutecznie serwował, atakował forhendem i niespodziewanie wygrał pierwszego seta w tie breaku. Doświadczony Niemiec jednak spokojnie wyczekał na słabszy okres rywala i w drugim secie przełamał go, tym samym wyrównując stan meczu.

W trzecim secie, który z powodu deszczu był rozgrywany pod zasuniętym dachem, decydujący moment nastąpił przy stanie 3:3. Wówczas Zverev wywalczył break pointa, a Fils nie wytrzymał napięcia i posłał forhend w aut. Dzięki temu reprezentant gospodarzy objął prowadzenie 4:3, po czym zdobył dwa brakujące mu do triumfu gemy.

Pojedynek trwał dwie godziny i 30 minut. W tym czasie Zverev zaserwował osiem asów, przy własnym podaniu zdobył 71 z 95 rozegranych punktów, ani razu nie został przełamany, a sam wykorzystał dwa z sześciu break pointów.

W półfinale Zverev zmierzy się z oznaczonym numerem piątym Hubertem Hurkaczem. Będzie to czwarty mecz pomiędzy tymi tenisistami, ale pierwszy na trawie. Wszystkie poprzednie wygrał Niemiec.

27-letni Zverev obecnie jest jedną z największych gwiazd rozgrywek. Aktualnie zajmuje czwarte miejsce w rankingu ATP. Najwyżej był drugi. W trwającej od 2013 roku zawodowej karierze zdobył 22 tytuły, w tym dwukrotnie zwyciężył w ATP Finals. Wystąpił także w 12 finałach, z czego dwóch wielkoszlemowych - US Open 2020 i Roland Garros 2024.

Mecz Hurkacza ze Zverevem odbędzie się w sobotę.

Terra Wortmann Open, Halle (Niemcy) ATP 500, kort trawiasty, pula nagród 2,255,6 mln euro piątek, 21 czerwca

ćwierćfinał gry pojedynczej: Alexander Zverev (Niemcy, 2) - Arthur Fils (Francja) 6:7(5), 6:3, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty