Historyczne wydarzenie na początek na Majorce. Popis weterana

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / James Ross / Na zdjęciu: Alex Michelsen
PAP/EPA / James Ross / Na zdjęciu: Alex Michelsen

19-letni Alex Michelsen pokonał Nuno Borgesa w I rundzie rozgrywanego na kortach trawiastych turnieju ATP 250 na Majorce i został najmłodszym zwycięzcą meczu w dziejach tej imprezy. Doświadczony Roberto Bautista stracił w niedzielę jednego gema.

.Tegoroczna edycja turnieju ATP na Majorce rozpoczęła się od historycznego wydarzenia. W meczu otwarcia Alex Michelsen zaserwował trzy asy, wykorzystał jednego z siedmiu break pointów i pokonał 6:3, 7:6(4) Nuno Borgesa. Tym samym 19-letni Amerykanin został najmłodszym w historii tenisistą, który wygrał pojedynek w głównej drabince tej imprezy.

- To całkiem fajne. Przed meczem nie miałem o tym pojęcia, więc tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa - powiedział Michelsen, który w II rundzie zagra ze starszym od siebie o 16 lat Adrianem Mannarino, turniejową "trójką".

W imponującym stylu zmagania w Mallorca Championships zainaugurował Roberto Bautista. 36-letni Hiszpan w 53 minuty wygrał 6:1, 6:0 z Taro Danielem. W II rundzie będzie czekać go z pewnością dłuższy mecz - zmierzy się bowiem z rozstawionym z numerem drugim Ugo Humbertem.

Na koniec inauguracyjnego dnia odbył się trzysetowy bój Hiszpanów. Roberto Carballes po dwóch godzinach i 48 minutach zaciętej rywalizacji ograł 7:6(4), 4:6, 7:6(3) posiadacza dzikiej karty, Pablo Carreno, w decydującym secie odrabiając stratę przełamania.

W niedzielę zostały rozegrane także decydujące mecze w kwalifikacjach. Awanse do turnieju wywalczyli Constant Lestienne, Maximilian Marterer, Adam Walton i Paul Jubb. Z kolei Gijs Brouwer wszedł jako tzw. "szczęśliwy przegrany" z eliminacji, zastępując kontuzjowanego Jordana Thompsona.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania) ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 1,005,3 mln euro niedziela, 23 czerwca

I runda gry pojedynczej:

Alex Michelsen (USA) - Nuno Borges (Portugalia) 6:3, 7:6(4) Roberto Bautista (Hiszpania) - Taro Daniel (Japonia) 6:1, 6:0 Roberto Carballes (Hiszpania) - Pablo Carreno (Hiszpania, WC) 7:6(4), 4:6, 7:6(3)

wolne losy: Ben Shelton (USA, 1); Ugo Humbert (Francja, 2); Adrian Mannarino (Francja, 3); Alejandro Tabilo (Chile, 4)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty