Zażarta walka w półfinałach w Eastbourne. Pierwszy taki finał Leylah Fernandez

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Leylah Fernandez
PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Leylah Fernandez

Oba półfinały turnieju na kortach trawiastych w Eastbourne zakończyły się po trzech setach. W sobotę o tytuł powalczą Leylah Fernandez z Darią Kasatkiną.

W pierwszym półfinale doszło do konfrontacji nierozstawionej Leylah Fernandez z inną tenisistką z Ameryki Północnej. Przeciwniczką Kanadyjki była Madison Keys ze Stanów Zjednoczonych, która przystąpiła do drabinki z numerem czwartym. Wygrana Leylah Fernandez oznacza, że zagra nie tylko w pierwszym finale turnieju WTA w sezonie, ale również na korcie trawiastym w karierze.

Wszystkie partie zakończyły się takim samym wynikiem 6:3. W pierwszej z nich zwyciężyła Leylah Fernandez, ale że Amerykanka nie zamierzała łatwo oddać miejsca w finale, to odgryzła się w drugim secie. Decydowała trzecia runda, a w niej przede wszystkim jedno przełamanie w gemie na 2:0. Później Leylah Fernandez nie pozwoliła Madison Keys na odrobienie strat.

Turniej w Eastbourne zakończy się nieco nietypowo, ponieważ już w sobotę. To z powodu zbliżającymi się dużymi krokami Wimbledonu. W ostatnim meczu Leylah Fernandez zagra z rozstawiona z numerem szóstym Darią Kasatkiną, która pokonała turniejową trójkę Jasminę Paolini.

Jasmine Paolini była lepsza w pierwszym secie 6:3, ale pomimo dobrego startu, nie wykorzystała możliwości zamknięcia meczu. Daria Kasatkina pokazała charakter i odwróciła wynik. Rosjanka zwyciężyła w drugim secie 7:5, a w trzecim secie 6:3. Po ponad dwóch godzinach Daria Kasatkina dołączyła w finale do Leylah Fernandez. W przeszłości Rosjanka grała w finałach dwóch turniejów na kortach trawiastych i w obu poniosła porażki.

WTA Eastbourne:

Półfinały gry pojedynczej:

Leylah Fernandez (Kanada) - Madison Keys (USA, 4) 6:3, 3:6, 6:3 Daria Kasatkina (6) - Jasmine Paolini (Włochy, 3) 3:6, 7:5, 6:3

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty