Jelena Ostapenko pokazała moc na starcie Wimbledonu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Jelena Ostapenko

Łotyszka potrzebowała godziny i 10 minut do wyeliminowania Ajli Tomljanović w pierwszej rundzie Wimbledonu. Przewaga Jeleny Ostapenko była bezdyskusyjna.

Od poniedziałku trwa rywalizacja w turnieju głównym Wimbledonu. Wtorek to drugi dzień rywalizacji w pierwszej rundzie, a premierowe kroki na korcie trawiastym w Londynie postawiła między innymi Jelena Ostapenko.

Łotyszka przystąpiła do drabinki tegorocznego turnieju rozstawiona z numerem 13. W przeszłości Jelena Ostapenko dotarła najdalej do półfinału Wimbledonu. Dokonała tego w 2018 roku, a w drodze po trofeum została zatrzymana przez późniejszą triumfatorkę Andżelikę Kerber. W tegorocznych turniejach na kortach trawiastych, w okresie przygotowań do Wimbledonu, nie prezentowała się dobrze i pokonała tylko jedną przeciwniczkę.

We wtorek przeciwniczką Jeleny Ostapenko była Ajla Tomljanović. Australijka znajduje się na 136. miejscu w rankingu WTA, a do turnieju głównego przystąpiła dzięki "dzikiej karcie". Kilka dni przed startem w Wimbledonie cieszyła się niespodziewanym awansem do finału w Birmingham. Dopiero w nim poniosła porażkę z Julią Putincewą.

Jelena Ostapenko rządziła na korcie od początku spotkania. Co prawda mecz rozpoczął się jeszcze dość spokojnie, ponieważ w dwóch gemach zwyciężała serwująca zawodniczka. Później Łotyszka przejęła pełną kontrolę nad wydarzeniami i po pięciu wygranych gemach cieszyła się z wyniku 6:1 w pierwszym secie.

Faworytka znalazła dobry sposób na punktowanie przeciwniczki, a nadzieja Ajli Tomljanović na sprawienie jakiejkolwiek niespodzianki malała. Jelena Ostapenko jeszcze wcześniej odebrała podania przeciwniczce i po godzinie oraz 10 minutach trwania meczu drugi set zakończył się wynikiem 6:2. Łotyszka awansowała do drugiej rundy w ekspresowy sposób.

Zwyciężczyni meczu zagra w drugiej rundzie będzie tenisistka lepsza w meczu Oceane Dodin z Darią Snigur.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów wtorek, 2 lipca

I runda gry pojedynczej:

Jelena Ostapenko (Łotwa, 13) - Ajla Tomljanović (Australia, WC) 6:1, 6:2 Ludmiła Samsonowa (15) - Rebeka Masarova (Hiszpania) 6:3, 4:6, 6:2 Anna Kalinska (17) - Panna Udvardy (Węgry, Q) 6:3, 6:2 Marie Bouzkova (Czechy) - Julia Riera (Argentyna) 6:2, 6:1

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty