Hubert Hurkacz z awansem. Sprawdź, kiedy zagra kolejny mecz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Thomas F. Starke/Getty Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Thomas F. Starke/Getty Images / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz ze zwycięstwem w I rundzie Wimbledonu. Wrocławianin w czterech setach pokonał kwalifikanta Radu Albota. Wiadomo, kiedy rozegra swoje kolejne spotkanie w Londynie.

W tym artykule dowiesz się o:

Do tej pory Hubert Hurkacz nigdy nie zdołał pokonać Radu Albota. Wtorkowe spotkanie również nie zaczęło się dla niego najlepiej - przegrał bowiem pierwszego seta 5:7.

Później do głosu zaczął dochodzić siódmy tenisista światowego rankingu. Choć mecz dwa razy był przerywany przez opady deszczu, nie wytrąciło to z równowagi zawodnika z Polski.

Hubert Hurkacz zwyciężył 5:7, 6:4, 6:3, 6:4 i zameldował się w 1/32 finału Wimbledonu (szczegółową relację z meczu przeczytasz TUTAJ).

Nazwisko swojego rywala Hurkacz pozna jeszcze we wtorek. W II rundzie Polak zmierzy się z lepszym w meczu Arthur Fils (ATP 34) - Dominic Stricker (ATP 149).

Mecz II rundy z udziałem Polaka odbędzie się w czwartek (4 lipca). Dokładną godzinę rozpoczęcia poznamy, gdy organizatorzy opublikują szczegółowy plan gier.

Najlepszy występ na Wimbledonie Hubert Hurkacz zanotował w 2021 roku. Pokonał wtedy po drodze Rogera Federera i dotarł aż do półfinału. Zatrzymał go dopiero Matteo Berrettini.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty