Novak Djoković stracił seta z 277. tenisistą świata. Gael Monfils dokończył dzieła

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Novak Djoković
PAP/EPA / Adam Vaughan / Na zdjęciu: Novak Djoković

Novak Djoković w czterech setach pokonał notowanego w trzeciej setce rankingu ATP Jacoba Fearnleya i awansował do 1/16 finału rozgrywanego na kortach trawiastych wielkoszlemowego Wimbledonu 2024. Gael Monfils udanie dokończył mecz ze Stanem Wawrinką.

Novak Djoković nie mógł trafić na lepszego rywala w II rundzie Wimbledonu 2024. Serb, aktualnie drugi tenisista świata, zmierzył się z notowanym na 277. pozycji w rankingu ATP Jacobem Fearnleyem. Pojedynek najbardziej utytułowanego gracza w historii z debiutantem w imprezie Wielkiego Szlema zapowiadał się na wyjątkowo jednostronny. Tymczasem niespodziewanie dostarczył sporych emocji. Faworyzowany Djoković wygrał, ale sensacyjnie stracił seta (6:3, 6:4, 5:7, 7:5).

Przed meczem najpierw pytań dotyczyło stanu operowanego przed miesiącem kolana Djokovicia. Serb nie okazywał żadnych problemów zdrowotnych, a przez początkowe dwa sety kłopotów nie sprawiał mu także rywal. Sytuacja zmieniła się w trzeciej partii, w której tenisista z Belgradu roztrwonił przewagę przełamania, po czym zaskakująco przegrał całą odsłonę.

Grający w Wimbledonie z dziką kartą Fearnley uwierzył, że jest w stanie rozgrywać wyrównane spotkanie z 24-krotnym mistrzem wielkoszlemowym i w czwartym secie mocno naciskał. Brytyjczyk łatwo wygrywał gemy przy własnym podaniu, ale w końcówce nie wytrzymał presji i przy break poincie w 11. gemie popełnił podwójny błąd serwisowy. Dzięki temu rozstawiony z numerem drugim Djoković zdobył przełamanie na 6:5, a po chwili zakończył pojedynek.

Gael Monfils udanie dokończył przerwany w środę z powodu zmierzchu pojedynek z trzykrotnym triumfatorem wielkoszlemowym, Stanem Wawrinką. Francuz w czwartek zdobył dwa brakujące mu do triumfy gemy i ostatecznie zwyciężył 7:6(5), 6:4, 7:6(3). W III rundzie 37-latek z Paryża zmierzy się z Grigorem Dimitrowem. Rozstawiony z numerem dziesiątym Bułgar odrobił stratę 0-2 w setach i pokonał Junchenga Shanga.

Pewnie do 1/16 finału awansował Alex de Minaur. Australijczyk, turniejowa "dziewiątka", zaserwował osiem asów, posłał 23 zagrania kończące, wykorzystał osiem z 17 break pointów i wygrał 6:2, 6:2, 7:5 z Jaume Munarem.

Trwa piękny sen Francisco Comesany. 23-letni Argentyńczyk, który w wielkoszlemowym debiucie sensacyjnie pokonał Andrieja Rublowa, wykonał kolejny krok i jest już w III rundzie. W czwartek, po ponad czterech godzinach zaciętej rywalizacji, ograł 7:5, 1:6, 6:7(12), 6:1, 7:6(8) Adama Waltona.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 50 mln funtów środa-czwartek, 3-4 lipca

II runda gry pojedynczej: Novak Djoković (Serbia, 2) - Jacob Fearnley (Wielka Brytania, WC) 6:3, 6:4, 5:7, 7:5 Alex de Minaur (Australia, 9) - Jaume Munar (Hiszpania) 6:2, 6:2, 7:5 Grigor Dimitrow (Bułgaria, 10) - Juncheng Shang (Chiny) 5:7, 6:7(4), 6:4, 6:2, 6:4 Gael Monfils (Francja) - Stan Wawrinka (Szwajcaria) 7:6(5), 6:4, 7:6(3) Francisco Comesana (Argentyna) - Adam Walton (Australia) 7:5, 1:6, 6:7(12), 6:1, 7:6(8)

[url=/tenis/1130851/wimbledon-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: "Prosto z Euro". Mecz z Francją dał mu do myślenia. "Nie rozumiem"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty