Pogromczyni Igi Świątek została zdemolowana

PAP/EPA / Adam Vaughan / Julia Putincewa w meczu z Jeleną Ostapenko w Wimbledonie

Szczególnie w pierwszym secie, zakończonym wynikiem 6:2, Jelena Ostapenko pokazała zdecydowaną wyższość nad Julią Putincewą. Łotyszka zamknęła mecz w dwóch partiach i awansowała do ćwierćfinału Wimbledonu.

Julia Putincewa zwyciężyła w poprzednim meczu z Igą Świątek. Wyeliminowała rozstawioną z numerem pierwszym Polkę pomimo niepowodzenia w pierwszym secie. Tym samym sprawiła jedną z największych niespodzianek turnieju i nie zamierzała zatrzymać się w kolejnym meczu przeciwko Jelenie Ostapenko. Przed nią była szansa czwartego w karierze awansu do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego, ale po raz pierwszy mogła dokonać tego w Wimbledonie.

Tenisistki zmierzyły się w poniedziałek po raz piąty. Wcześniejszy bilans nie podpowiadał wiele z dwóch powodów. Po pierwsze, Julia Putincewa i Jelena Ostapenko podzieliły się po dwiema wygranymi, a po drugie do wszystkich ich spotkań doszło na kortach twardych. Tym razem przyszło im zmierzyć się na trawie Wimbledonu.

Jelena Ostapenko była już w półfinale Wimbledonu w 2018 roku. Ponadto, dwa z ośmiu turniejowych wygranych odnosiła na kortach trawiastych w Wielkiej Brytanii. Cieszyła się z nich w Eastbourne i Birmingham. W tegorocznym Wimbledonie nie oddała seta Ajli Tomljanović, Darii Snigur oraz Bernardzie Perze.

Konfrontacja o awans do ćwierćfinału okazała się jednostronna, a na korcie rządziła Jelena Ostapenko. Na pokonanie urodzonej w Moskwie reprezentantki Kazachstanu w pierwszym secie potrzebowała tylko 24 minut. Partia zakończyła się wynikiem 6:2, a Julia Putincewa popełniała w niej błąd za błędem. Widzowie mogli spodziewać się znacznie bardziej zaciętego starcia.

Druga runda była nieco dłuższa, co nie oznacza, że doszło w niej do diametralnego zwrotu akcji. Julia Putincewa postawiła mocniejszy opór, przez co mecz potrwał dłużej niż godzinę, ale nie wystarczył on na nic więcej niż ugranie jednego gema więcej niż w pierwszym secie. Stanęło tym samym na wyniku 6:3.

Zwyciężczyni zagra w ćwierćfinale z wygraną w meczu Danielle Collins z Barborą Krejcikovą.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)