Rozstawiony za burtą w Umagu. Utalentowany Węgier obronił meczbola

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Matteo Arnaldi
PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Matteo Arnaldi

Rozstawiony z numerem ósmym Matteo Arnaldi przegrał z Alexandre'em Mullerem w I rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Umagu. Fabian Marozsan obronił meczbola i po decydującym tie breaku pokonał Aleksandra Szewczenkę.

Niedziela była intensywnym dniem w rozgrywkach ATP Tour. Oprócz finałów czterech imprez (w Hamburgu, Bastad, Gstaad i Newport) ruszył także turniej "250" w chorwackim Umagu. Inauguracyjny dzień zawodów dostarczył emocji.

W meczu otwarcia porażkę poniósł rozstawiony z numerem ósmym Matteo Arnaldi. Włoch zaserwował dziesięć asów, ale czterokrotnie został przełamany, podczas gdy sam uzyskał tylko trzy breaki, i w 140 minut przegrał 6:7(8), 4:6 z Alexandre'em Mullerem, którego pokonał niespełna dwa miesiące temu w Rolandzie Garrosie.

Najwięcej wrażeń dostarczył natomiast pojedynek Fabiana Marozsana z Aleksandrem Szewczenką. Po dwóch godzinach i 17 minutach zaciętej rywalizacji Węgier wygrał z Kazachem 6:4, 4:6, 7:6(8), w rozstrzygającym tie breaku przy stanie 5-6 broniąc piłki meczowej.

Inauguracyjnego rywala poznał najwyżej rozstawiony Andriej Rublow. Został nim Camilo Ugo Carabelli. Argentyńczyk wykorzystał cztery z pięciu szans na przełamanie i ograł 6:2, 7:5 posiadacza dzikiej karty, Lukę Mikruta.

W niedzielę odbyły się też mecze decydującej rundy kwalifikacji. Awanse do głównej drabinki wywalczyli Marco Trungelliti, Guido Andreozzi, Enzo Couacaud i Filip Misolić.

Plava Laguna Croatia Open Umag, Umag (Chorwacja) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 579,2 tys. euro niedziela, 21 lipca

I runda gry pojedynczej:

Alexandre Muller (Francja) - Matteo Arnaldi (Włochy, 8) 7:6(8), 6:4 Fabian Marozsan (Węgry) - Aleksander Szewczenko (Kazachstan) 6:4, 4:6, 7:6(6) Camilo Ugo Carabelli (Argentyna) - Luka Mikrut (Chorwacja, WC) 6:2, 7:5

wolne losy: Andriej Rublow (1); Lorenzo Musetti (Włochy, 2); Holger Rune (Dania, 3); Francisco Cerundolo (Argentyna, 4)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty