Diametralna zmiana w meczu Magdaleny Fręch

Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Magdalena Fręch

Magdalena Fręch powalczy w półfinale turnieju na kortach ziemnych w Pradze. Polka przegrała pierwszego seta w ćwierćfinale z Anheliną Kalininą, ale później w dwóch partiach oddała Ukraince tylko jednego gema.

Magdalena Fręch jest jedną z dwóch Polek, które awansowały do ćwierćfinałów w Pradze. Drugą z nich jest Magda Linette. Jako pierwsza w środę zagrała Magdalena Fręch, która w stolicy Czech przerwała pasmo porażek.

W pierwszej rundzie łodzianka wyeliminowała Astrę Sharmę, a w drugiej rundzie zmierzyła się z Dominiką Salkovą. Czeszka skreczowała w trzecim secie z powodu problemów ze zdrowiem. Poprzednio Magdalena Fręch pokonała przynajmniej dwie tenisistki w jednym turnieju na początku czerwca w Nottingham.

Przeciwniczką Magdaleny Fręch w ćwierćfinale była rozstawiona z numerem trzecim Anhelina Kalinina. Ukrainka, która była faworytką meczu, zwyciężała we wcześniejszych rundach z Elsą Jacquemot oraz Sarą Bejlek. Ukrainka nie osiągała w przeszłości spektakularnych wyników na kortach ziemnych, a w środę zagrała po raz pierwszy w karierze z łodzianką.

W pierwszym secie Anhelina Kalinina zwyciężyła wyraźnie 6:2, co nie oznacza, że zwyciężyła gładko. Potrzebowała na zamknięcie partii 56 minut. Szczególnie na początku tenisistki urządziły sobie festiwal gry na przewagi w gemach. Anhelina Kalinina wyszła z niego obronną ręką, a od stanu 2:2 tylko ona zwyciężała w gemach.

Na tym etapie meczu można było przypuszczać, że Polce będzie trudno o zatrzymanie przeciwniczki. Stało się coś zupełnie innego, ponieważ pojedynek kompletnie zmienił oblicze. Magdalena Fręch przejęła inicjatywę i zwyciężyła w ośmiu kolejnych gemach. Tym samym wygrała 6:0 drugiego seta i objęła prowadzenie 2:0 w trzeciej partii.

Anhelina Kalinina jeszcze odebrała podanie Magdalenie Fręch w gemie na 1:2, ale był to praktycznie jej ostatni zryw w ćwierćfinale. Reprezentantka Polski wyglądała lepiej pod kątem fizycznym, co przekładało się na większą dokładność w grze. Runda zakończyła się wynikiem 6:1.

Zwyciężczyni zagra w półfinale z tenisistką lepszą w meczu Oksany Selechmetowej z Laurą Samson.