Andy Murray wrócił z dalekiej podróży. Bracia Tsitsipas nie podbiją Paryża

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Divyakant Solanki / Andy Murray i Daniel Evans w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024

Andy Murray i Daniel Evans pozostali kandydatami do zwycięstwa w grze podwójnej mężczyzn w igrzyskach olimpijskich Paryż 2024. W niedzielę wygrali w trudnym meczu z Taro Danielem i Keiem Nishikorim.

Andy Murray przystąpił do turnieju deblistów wspólnie z Danielem Evansem. Pierwszy set w ich meczu z Taro Danielem oraz Keiem Nishikorim był zimnym prysznicem, a także zapowiadał wczesne pożegnanie się Szkota z rywalizacją. Brytyjczykom udało się jednak odwrócić wynik. Zarówno w tie-breaku kończącym drugiego seta, jak i w super tie-breaku decydowała najmniejsza możliwa przewaga dwóch piłek.

W drabince nie zabawili długo bracia Tsitsipas. Konkretnie przez godzinę i 15 minut. Po tym czasie zeszli z kortu pokonani przez Nuno Borgesa oraz Francisco Cabrala z Portugalii. Co prawda Petros i Stefanos Tsitsipas zwyciężyli w pierwszym secie, ale nie odebrali przeciwnikom zapału do gry. Rozwiali oni marzenia Greków o wspólnym stanięciu na olimpijskim podium.

Na zakończenie dnia kibice gospodarzy igrzysk mogli oklaskiwać zwycięstwo jednego z ich ulubieńców Gaela Monfilsa. Jego partnerem w deblu był Edouard Roger-Vasselin. Duet Francuzów zwyciężył w dwusetowym meczu z Sriramem Balajiem i Rohanem Bopanną. Hindusi postawili mocniejszy opór w pierwszej partii. Druga zakończyła się już przekonującym wynikiem 6:2.

Następnymi przeciwnikami Gaela Monfilsa i Rogera Rogera-Vasselina będą rozstawieni z numerem drugim Kevin Krawietz oraz Tim Puetz. To już aktualnie najwyżej rozstawiony męski debel w drabince, ponieważ w niedzielę odpadli grający z jedynkami Simone Bolelli i Andrea Vavassori. Włosi ponieśli porażkę z Pablo Carreno oraz Marcelem Granollersem.

W turnieju deblistek doszło do meczu z udziałem Iriny-Camelii Begu, czyli tenisistki wyeliminowanej z singla przez Igę Świątek, a także Su-Wei Hsieh, czyli mikstowej partnerki Jana Zielińskiego. Su-Wei Hsieh i Chia Yi Tsao zwyciężyły w dwóch setach, więc Irina-Camelia Begu, grająca z Monicą Niculescu, nie zwojowała również turnieju gry podwójnej.

Igrzyska olimpijskie 2024:

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Daniel Evans (Wielka Brytania) / Andy Murray (Wielka Brytania) - Taro Daniel (Japonia) / Kei Nishikori (Japonia) 2:6, 7:6 (5), 11-9 Nuno Borges (Portugalia) / Francisco Cabral (Portugalia) - Petros Tsitsipas (Grecja) / Stefanos Tsitsipas (Grecja) 6:3, 3:6, 12-10 Gael Monfils (Francja) / Edouard Roger-Vasselin (Francja) - Sriram Balaji (Indie) / Rohan Bopanna (Indie) 7:5, 6:2 Pablo Carreno (Hiszpania) / Marcel Granollers (Hiszpania) - Simone Bolelli (Włochy, 1) / Andrea Vavassori (Włochy, 1) 2:6, 7:6 (5), 10-7 Tallon Griekspoor (Holandia) / Wesley Koolhof (Holandia) - Marton Fucsovics (Węgry) / Fabian Marozsan (Węgry) 6:2, 6:3 Matthew Ebden (Australia) / John Peers (Australia) - Hady Habib (Liban) / Benjamin Hassan (Liban) 7:6 (5), 6:2 Kevin Krawietz (Niemcy, 2) / Tim Puetz (Niemcy, 2) - Danił Miedwiediew / Roman Safiullin 6:4, 6:4

I runda gry podwójnej kobiet:

Irina-Camelia Begu (Rumunia) / Monica Niculescu (Rumunia) - Su-Wei Hsieh (Tajwan) / Chia Yi Tsao (Tajwan) 7:6 (2), 7:5

Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf Czytaj także: Forbes ujawnił zarobki tenisistów. Iga Świątek w czołówce zestawienia

Źródło artykułu: WP SportoweFakty