Znamy potencjalną rywalkę Igi Świątek. Będzie hit?

PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: Iga Świątek

Danielle Collins będzie rywalką Igi Świątek lub Xiyu Wang w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego Paryż 2024. Amerykanka pokonała w trzech setach Camilę Osorio.

Podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu w turnieju kobiet rozpoczęły się już zmagania w trzeciej rundzie. O awans do ćwierćfinału powalczy we wtorek Iga Świątek. Jej rywalką będzie Xiyu Wang. Wcześniej odbył się mecz, który wyłonił rywalkę dla Biało-Czerwonej lub Chinki w czwartej rundzie imprezy.

Danielle Collins zagrała z Camilą Osorio. Zdecydowaną faworytką w tym starciu była Amerykanka, która rozgrywa świetny sezon. Dziewiąta tenisistka globu pokonała w pierwszej rundzie Laurę Siegemund, a drugiej Karolinę Woźniacką.

Osorio zanotowała jednak dwa bardzo wartościowe zwycięstwa podczas turnieju olimpijskiego w stolicy Francji. W pierwszym spotkaniu bez straty seta pokonała Jelenę Ostapenko. Następnie odniosła triumf nad Dajaną Jastremską.

W pierwszej partii reprezentantka Kolumbii nie miała wiele do powiedzenia. Rywalka ze Stanów Zjednoczonych grała na wysokim poziomie, do którego nas przyzwyczaiła w swoim ostatnim sezonie w karierze. Umiejętności defensywne Osorio nie wystarczyły do przeciwstawienia się dobrej ofensywnej grze tenisistki z czołowej dziesiątki rankingu WTA.

30-latka wygrała seta do zera. Wydawało się, że czeka nas bardzo jednostronny pojedynek. Tym bardziej, że w drugiej partii jako pierwsza przewagę przełamania zdobyła Danielle Collins (3:2). Camila Osorio się jednak nie poddała.

W kolejnym gemie przełamała przeciwniczkę powrotnie. Od tego momentu grała znacznie lepiej, podczas gdy faworytka spotkania nieco się zacięła. Amerykanka popełniała dużą liczbę niewymuszonych błędów. Osorio niespodziewanie doprowadziła do trzeciego seta.

W nim lepsza ostatecznie okazała się Danielle Collins, która znacznie ograniczyła błędy. Tenisistka z USA pozostawała zdecydowanie bardziej ofensywna od rywalki, a przy tym jej bilans winnerów do niewymuszonych błędów był naprawdę korzystny. W nagrodę zagra z Igą Świątek lub Xiyu Wang w ćwierćfinale turnieju olimpijskiego.