Kontuzja zatrzymała faworyta. Będzie amerykański półfinał

PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Grigor Dimitrow

Frances Tiafoe drugi raz w karierze awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego US Open 2024. We wtorkową noc Amerykanin wyeliminował Grigora Dimitrowa, który skreczował w czwartym secie.

We wtorek amerykańscy kibice tenisa mieli olbrzymie powody do radości. Po tym, jak Taylor Fritz pokonał Alexandra Zvereva, drugi ćwierćfinał US Open 2024 także zakończył się po myśli reprezentanta gospodarzy. Frances Tiafoe wyeliminował Grigora Dimitrowa, który skreczował przy stanie 3:6, 7:6(5), 3:6, 1:4.

Spotkanie zapowiadało się ciekawie. I takie też było. Obaj od początku grali w sposób atrakcyjny i urozmaicony. Rozgrywali widowiskowe wymiany i posyłali cudowne zagrania, po których ręce same składały się do oklasków.

Początek należał do rozstawionego z numerem 20. Tiafoe'a, który wygrał pierwszego seta 6:3, a w drugim wyszedł na prowadzenie 4:1. Oznaczony "dziewiątką" Dimitrow odrobił jednak straty i doprowadził do tie breaka. W nim wyszedł na prowadzenie 6-3, a wówczas wydarzyły się niespotykane rzeczy - mając setbole, Bułgar popełnił dwa z rzędu podwójne błędy serwisowe. Następnie... to Tiafoe zanotował podwójny błąd i w takich okolicznościach partia padła łupem tenisisty z Chaskowa.

W trzeciej odsłonie Tiafoe odzyskał inicjatywę i wygrał 6:3. Wtedy Dimitrow poprosił o przerwę medyczną z powodu kłopotów z udem. Interwencja była mu udzielona w szatni, a po powrocie na kort miał problemy z poruszaniem się i nie mógł podjąć wyrównanej rywalki. Rozegrał jeszcze pięć gemów i podjął decyzję o kreczu.

- Oczywiście, nikt nie chce tak wygrywać. Ale cieszę się, że awansowałem dalej i znów jestem tu w półfinale - powiedział 26-latek z Maryland, który drugi raz w karierze osiągnął wielkoszlemowy półfinał i ponownie dokonał tego w Nowym Jorku (poprzednio w 2022 roku).

Piątkowy mecz pomiędzy Fritzem a Tiafoe'em będzie pierwszym amerykańskim półfinałem w turnieju wielkoszlemowym od US Open 2005, gdy Andre Agassi pokonał Robby'ego Ginepriego. Będzie to zarazem ósmy pojedynek tych tenisistów. Bilans wynosi 6-1 dla Fritza.

US Open, Nowy Jork (USA)
Wielki Szlem, kort twardy, pula nagród 75 mln dolarów
wtorek, 3 września

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Frances Tiafoe (USA, 20) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 9) 6:3, 6:7(5), 6:3, 4:1 i krecz

[url=/tenis/1142115/us-open-program-i-wyniki-mezczyzn-drabinka]Program i wyniki turnieju mężczyzn

[/url]ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pogromca Błachowicza złapał oponę. Kilkanaście sekund i po sprawie!

Źródło artykułu: WP SportoweFakty