Szokująca porażka Danielle Collins. Przegrała ze 152. tenisistką świata

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Francisco Guasco  / Na zdjęciu: Danielle Collins
PAP/EPA / Francisco Guasco / Na zdjęciu: Danielle Collins

Danielle Collins już po pierwszym spotkaniu zakończyła występ w zawodach WTA 500 na kortach twardych w meksykańskiej Guadalajarze. Rozstawiona z drugim numerem Amerykanka przegrała w dwóch setach z Australijką Olivią Gadecki.

W ramach zawodów Guadalajara Open Akron Danielle Collins otrzymała na początek wolny los i przystąpiła do rywalizacji od II rundy. Jej przeciwniczką została Olivia Gadecki. Notowana obecnie na 152. miejscu w rankingu WTA Australijka dostała się do głównej drabinki poprzez dwustopniowe eliminacje.

W środę Gadecki pokonała Collins 6:3, 6:3. Aktualna 11. rakieta świata rozegrała kiepski mecz. Słabo spisywała się przy drugim podaniu, popełniając przy tym osiem podwójnych błędów. W pierwszym secie reprezentantka Australii postarała się o trzy przełamania. Natomiast w drugiej partii wywalczyła breaka w szóstym gemie i po 84 minutach odniosła zasłużone zwycięstwo.

Gadecki wygrała drugi w karierze pojedynek z tenisistką notowaną w Top 20. W 2021 roku była lepsza od Amerykanki Sofii Kenin w ramach zawodów WTA 250 w Melbourne. Natomiast Collins doznała czwartej z rzędu porażki w tourze. Reprezentantka USA czeka na zwycięstwo od igrzysk olimpijskich w Paryżu, gdzie zatrzymała ją Iga Świątek.

Tymczasem Gadecki wystąpi w piątkowym ćwierćfinale. Jej przeciwniczką na tym etapie będzie Martina Trevisan. Włoszka, która preferuje grę na mączce, wygrała z Meksykanką Renatą Zarazuą 6:4, 6:3. Tenisistka gospodarzy nie wykorzystała więc szansy, aby awansować do 1/4 finału.

Ozdobą środy był pojedynek Camili Osorio z oznaczoną "siódemką" Weroniką Kudermetową, który trwał aż trzy godziny i 21 minut. W spotkaniu nie brakowało zwrotów akcji. Pierwszy i drugi set rozstrzygnął tie-break. W trzeciej odsłonie Kudermetowa prowadziła już 5:0 i wówczas nastąpiła katastrofa. To Kolumbijka zdobyła siedem gemów z rzędu i w efekcie wygrała cały mecz 7:6(5), 6:7(2), 7:5.

Tym samym Osorio zameldowała się w ćwierćfinale meksykańskiej imprezy. Na tym etapie jej przeciwniczką będzie w piątek kolejna Rosjanka, Kamilla Rachimowa. Wykorzystała ona problemy zdrowotne Białorusinki Wiktorii Azarenki. Była liderka rankingu WTA skreczowała bowiem przystanie 6:2, 3:0 dla swojej rywalki z powodu urazu prawego barku.

Zmagania w głównej drabince zawodów Guadalajara Open Akron potrwają do niedzieli (15 września). Triumfatorka turnieju singla otrzyma 500 punktów do rankingu WTA oraz czek na sumę 142 tys. dolarów.

Guadalajara Open Akron, Guadalajara (Meksyk) WTA 500, kort twardy, pula nagród 922,5 tys. dolarów środa, 11 września

II runda gry pojedynczej:

Camila Osorio (Kolumbia) - Weronika Kudermetowa (7) 7:6(5), 6:7(2), 7:5 Kamilla Rachimowa - Wiktoria Azarenka (3) 6:2, 3:0 i krecz Martina Trevisan (Włochy) - Renata Zarazua (Meksyk) 6:4, 6:3 Olivia Gadecki (Australia, Q) - Danielle Collins (USA, 2) 6:3, 6:3

Źródło artykułu: WP SportoweFakty