Polka pozostała w deszczowym Bukareszcie. Zagra o finał w deblu

Materiały prasowe / Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa

Katarzyna Kawa bez powodzenia grała w turnieju singla zawodów WTA 125 na kortach ziemnych w Bukareszcie, ale nie opuściła jeszcze rumuńskiej stolicy. W środę polska tenisistka wygrała pierwszy mecz w grze podwójnej.

W poniedziałek Katarzyna Kawa nie zdołała pokonać Aliny Czarajewej. Rosjanka zwyciężyła Polkę w pojedynku I rundy 6:0, 6:4 i awansowała do 1/8 finału głównej drabinki imprezy Tiriac Foundation Trophy (więcej tutaj).

Ale mimo porażki Kawa nie opuściła jeszcze rumuńskiej stolicy. W środę przystąpiła wspólnie z Alioną Bolsovą do rywalizacji w deblu. Mimo deszczowej pogody Polka i Hiszpanka zdołały rozstrzygnąć na swoją korzyść spotkanie pierwszej fazy.

Kawa i Bolsova zmierzyły się z duetem Irina Bara i Dalila Jakupović. Początek meczu należał do Rumunki i Słowenki, które wywalczyły przełamanie w trzecim gemie. Jednak już po zmianie stron straciły przewagę i gra się wyrównała. Przy stanie 5:4 kryniczanka i jej partnerka zdobyły kluczowego breaka i zamknęły seta.

Początek drugiej odsłony był podobny do poprzedniej partii. Bara i Jakupović szybko postarały się o przełamanie, ale już po chwili oddały serwis. Przy stanie po 2 do kolejnego ataku przystąpiły Kawa i Bolsova. Wywalczyły one dwa breaki, dzięki czemu zakończyły spotkanie serią czterech wygranych gemów.

Po godzinie i 13 minutach Kawa i Bolsova zwyciężyły ostatecznie Barę i Jakupović 6:4, 6:2. Tym samym zameldowały się w półfinale (drabinka jest rozpisana tylko na osiem par). Ich przeciwniczkami na tym etapie będą najwyżej rozstawione Portugalka Francisca Jorge i Czeszka Anna Siskova lub Greczynka Despina Papamichail i Szwajcarka Simona Waltert.

Tiriac Foundation Trophy, Bukareszt (Rumunia)
WTA 125, kort ziemny, pula nagród 115 tys. dolarów
środa, 11 września

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Kawa (Polska) / Aliona Bolsova (Hiszpania) - Irina Bara (Rumunia) / Dalila Jakupović (Słowenia) 6:4, 6:2

Źródło artykułu: WP SportoweFakty