Jannik Sinner przetrwał zagrożenie. Jubileuszowe zwycięstwo weterana

PAP/EPA / Wu Hao / Na zdjęciu: Jannik Sinner

Broniący tytułu i najwyżej rozstawiony Jannik Sinner odrobił stratę seta i pokonał Nicolasa Jarry'ego w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Pekinie. Adrian Mannarino wygrał 300. w karierze mecz w głównym cyklu.

Jannik Sinner wrócił do rozgrywek po triumfie w US Open. Turniej ATP w Pekinie to dla Włocha zarazem pierwszy start po zmianach w sztabie i zatrudnieniu Ulissesa Badio oraz Marco Panichiego. Debiutancki mecz pod okiem nowych fachowców okazał się dla Włocha trudny, ale zwycięski, bo po 115 minutach pokonał 4:6, 6:3, 6:1 Nicolasa Jarry'ego i awansował do II rundy.

- On dobrze serwował i agresywnie returnował, więc nie było mi łatwo. Po US Open postanowiliśmy wraz ze sztabem zmienić kilka rzeczy, bardzo ciężko pracowaliśmy i jestem zadowolony z tego procesu - powiedział najwyżej rozstawiony i broniący tytułu Sinner.

Oznaczony numerem ósmym Aleksander Bublik po decydującym tie breaku przegrał z Flavio Cobollim. Kolejnym rywalem Włocha będzie kwalifikant Paweł Kotow, który również po pojedynku na pełnym dystansie okazał się lepszy od Yi Zhou, posiadacza dzikiej karty.

Adrian Mannarino po prawie trzygodzinnej batalii wygrał 1:6, 6:2, 6:3 z Lorenzo Sonego i odniósł 300. w karierze zwycięstwo w głównym cyklu. Dzięki temu 36-latek ze Soizy został 12. w erze zawodowego tenisa Francuzem, który osiągnął tę barierę.

Tallon Griekspoor potrzebował trzech setów oraz dwóch godzin i 13 minut, by uporać się z Miomirem Kecmanoviciem. Do II rundy awansował także Jiri Lehecka, który w dwóch partiach wyeliminował Pedro Martineza.