Niebywałe, co stało się w meczach Polek. Zmienne szczęście Biało-Czerwonych

Materiały prasowe / Michał Jędrzejewski / Na zdjęciu: Gina Feistel

Gina Feistel i Monika Stankiewicz były faworytkami swoich meczów w I rundzie turnieju ITF W50 w portugalskim Quinta do Lago. Obie zdecydowanie prowadziły, po czym nastąpiło załamanie. Biało-Czerwone finiszowały z różnym skutkiem.

Gina Feistel przystąpiła do rywalizacji jako rozstawiona z nr 8, Monika Stankiewicz z kolei przeszła przez kwalifikacje. Obie mierzyły się w I rundzie z niżej notowanymi rywalkami.

Jako pierwsza na kort wyszła Stankiewicz, która zagrała z Tildą Stromquist. Początek spotkania nie był najlepszy w wykonaniu Polki, ale później wygrała cztery kolejne gemy z rzędu i zwyciężyła w secie.

Wydawało się, że zdoła pójść za ciosem, tym bardziej, że już na otwarcie drugiej partii wygrała gema przy podaniu Szwedki do zera. Od tamtej pory zaczęły się jednak ogromne problemy.

Stankiewicz przegrała pięć kolejnych gemów serwisowych. W trzeciej, decydującej partii, nie była w stanie odpowiedzieć. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:4, 2:6, 2:6.

Przeciwniczką Giny Feistel była Pemra Ozgen. Turczynka praktycznie nie istniała w pierwszym secie i zdołała urwać tylko jednego gema 299. zawodniczce światowego rankingu.

Później sytuacja się zdecydowanie odwróciła. Ozgen wyszła na prowadzenie 5:0. Co więcej, w żadnym z gemów nie było nawet równowagi. Po chwili mogła zamknąć seta, ale nie wykorzystała żadnej z czterech piłek setowych.

Swojego dopięła dopiero przy ósmym setbolu w kolejnym gemie. W trzeciej partii Turczynka wygrywała 4:2. Z awansu do 1/8 finału cieszyła się ostatecznie 21-latka.

W II rundzie Gina Feistel zagra z lepszą w meczu Malene Helgo - Yasmine Mansouri.

The Campus Carby VW Ladies Open, Quinta do Lago (Portugalia)