Niebywały zwrot akcji w meczu Sofii Kenin. Trzygodzinny dreszczowiec w Osace

PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Sofia Kenin

Sofia Kenin pożegnała się z szansą na dobry wynik w Osace (WTA 250). W meczu Amerykanki z Japonką Aoi Ito nastąpił niesamowity zwrot akcji w trzecim secie. Ponad trzygodzinny dreszczowiec rozegrały Elisabetta Cocciaretto i Jessica Ponchet.

W poniedziałek rozpoczął się turniej w Osace. Na starcie pojawiła się jedna wielkoszlemowa mistrzyni. Była nią Sofia Kenin (WTA 158), która odpadła już w I rundzie. Triumfatorka Australian Open 2020 przegrała 2:6, 6:3, 5:7 z Aoi Ito (WTA 188). W trzecim secie Amerykanka prowadziła 5:2, by stracić pięć gemów z rzędu.

W trwającym godzinę i 48 minut meczu Kenin wykorzystała sześć z 18 break pointów. Ito na przełamanie zamieniła siedem z 12 okazji. Amerykanka, w przeszłości czwarta singlistka rankingu WTA, już z 12. w tym roku turnieju odpadła w I rundzie.

Z imprezą pożegnała się rozstawiona z numerem szóstym Wiktoria Tomowa (WTA 49), która uległa 1:6, 2:6 Suzan Lamens (WTA 125). W ciągu 61 minut Bułgarka popełniła pięć podwójnych błędów. Holenderka zaserwowała pięć asów i zdobyła 24 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła jeden break point i wykorzystała cztery z siedmiu szans na przełamanie.

Elisabetta Cocciaretto (WTA 50) zwyciężyła 6:4, 5:7, 7:6(3) Jessikę Ponchet (WTA 109). W trzecim secie Włoszka wróciła ze stanu 1:4, a przy 4:5 obroniła piłkę meczową. Ten dreszczowiec trwał trzy godziny i trzy minuty. Obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Ponchet miała 20 break pointów, a Cocciaretto wypracowała sobie ich 15.

Lucia Bronzetti (WTA 78) w 87 minut wygrała 6:3, 6:4 z Cristiną Bucsą (WTA 70). W pierwszym secie Włoszka wróciła ze stanu 1:3. W całym spotkaniu posłała pięć asów i zaliczyła pięć przełamań. Clara Tauson (WTA 63) pokonała 6:1, 6:4 Katie Volynets (WTA 58). W ciągu 87 minut Dunka zaserwowała 10 asów i cztery razy odebrała podanie Amerykance.

Kinoshita Group Japan Open, Osaka (Japonia)
WTA 250, kort twardy, pula nagród 267 tys. dolarów
poniedziałek, 14 października

I runda gry pojedynczej:

Elisabetta Cocciaretto (Włochy, 8) - Jessika Ponchet (Francja, LL) 6:4, 5:7, 7:6(3)
Suzan Lamens (Holandia, Q) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria, 6) 6:1, 6:2
Lucia Bronzetti (Włochy) - Cristina Busca (Hiszpania) 6:3, 6:4
Clara Tauson (Dania) - Katie Volynets (USA) 6:1, 6:4
McCartney Kessler (USA) - Ena Shibahara (Japonia, Q) 6:4, 6:1
Aoi Ito (Japonia, Q) - Sofia Kenin (USA, WC) 6:2, 3:6, 7:5

Źródło artykułu: WP SportoweFakty