Polski debel poleciał za ocean. I przegrał od razu w pierwszym meczu

Materiały prasowe / NÖ Open/M. Binder / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski zostali rozstawieni z numerem pierwszym w Challengerze w Campinas. Ich przygoda zakończyła się po zaledwie jednym meczu. Przegrali z Andreą Collarinim oraz Murkelem Dellienem.

Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski wystartowali wspólnie w turnieju poza Europą po raz pierwszy od stycznia 2023 roku, kiedy to zagrali w chilijskim Concepcion. Dotarli wtedy do półfinału. Kolejne 16 turniejów, z udziałem polskiego debla, były rozgrywane w Europie.

Doświadczeni debliści zagrali w środę na korcie ziemnym w brazylijskim Campinas. Na początku drabinki rozstawiony z numerem pierwszym duet trafił na południowców Andreę Collariniego i Murkela Delliena, którzy w przeszłości nie rozegrali wspólnie ani jednego meczu.

W pierwszym secie Argentyńczyk i Boliwijczyk zwyciężyli 7:5. Polacy jako pierwsi odebrali podanie przeciwnikom, ale stracili przewagę od razu w kolejnym gemie. Później udało im się odrobić stratę 3:5, ale po doprowadzeniu do remisu 5:5, lepsi na finiszu byli Andrea Collarini i Murkel Dellien.

W drugim secie inicjatywa przeszła na stronę faworytów, którzy wydawali się opanowywać sytuację na korcie. Skoro Karol Drzewiecki i Piotr Matuszewski zwyciężyli 6:4, to do zdecydowania o awansie był potrzebny super tie-break. W nim niespodziewanie wygrali latynosi. Andrea Collarini i Murkel Dellien odwrócili wynik 5-6 na 10-7 i to oni awansowali do ćwierćfinału w Campinas.

ATP Challenger Campinas:

I runda gry podwójnej:

Andrea Collarini (Argentyna) / Murkel Dellien (Boliwia) - Karol Drzewiecki (Polska, 1) / Piotr Matuszewski (Polska, 1) 7:5, 4:6, 10-7

Źródło artykułu: WP SportoweFakty