Sensacje w Ałmatach. Dwóch najwyżej rozstawionych za burtą

PAP/EPA / CJ Gunther / Na zdjęciu: Frances Tiafoe

Frances Tiafoe i Alejandro Tabilo, dwóch najwyżej rozstawionych uczestników rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Ałmatach, odpadło w 1/4 finału. Amerykanin przegrał z Aleksandarem Vukiciem, a Chilijczyk - z Gabrielem Diallo.

Frances Tiafoe po zaledwie dwóch rozegranych meczach zakończył rywalizację w turnieju ATP w Ałmatach. W ćwierćfinale najwyżej rozstawiony Amerykanin ani razu nie przełamał serwisu Aleksandara Vukicia, sam dwukrotnie oddał podanie i po półtoragodzinnym pojedynku niespodziewanie przegrał z Australijczykiem 2:6, 6:7(11).

W półfinale Vukić zmierzy się z rozstawionym z numerem trzecim Karenem Chaczanowem. Moskwianin wygrał 6:2, 6:4 Bejbitem Żukajewem, posiadaczem dzikiej karty, i pierwszy raz od lutego, gdy zdobył tytuł w Dosze, awansował do 1/2 finału imprezy głównego cyklu.

Odpadł również oznaczony numerem drugim Alejandro Tabilo. Chilijczyk roztrwonił przewagę seta, dwukrotnie został przełamany i po dwugodzinnym spotkaniu przegrał 6:3, 3:6, 4:6 z Gabrielem Diallo.

W debiutanckim półfinale na poziomie ATP Tour 23-letni Diallo zmierzy się z Francisco Cerundolo. Argentyńczyk, turniejowa "czwórka", sprawił zawód miejscowej publiczności i oddał raptem pięć gemów faworytowi gospodarzy, Aleksandrowi Szewczence.

- Jestem bardzo szczęśliwy, bo wiedziałem, że to będzie trudny mecz. W zeszłym tygodniu on pokonał mnie w Szanghaju po zaciętym pojedynku, ale wiedziałem, co muszę zrobić. I wykonałem to dobrze - powiedział Cerundolo, który w ciągu 65 minut gry zapisał na swoim koncie cztery asy, trzy przełamania i 16 uderzeń wygrywających.

Almaty Open, Ałmaty (Kazachstan)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 1,036,7 mln dolarów
piątek, 18 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Karen Chaczanow (3) - Bejbit Żukajew (Kazachstan, WC) 6:2, 6:4
Francisco Cerundolo (Argentyna, 4) - Aleksander Szewczenko (Kazachstan) 6:2, 6:3
Aleksandar Vukić (Australia) - Frances Tiafoe (USA, 1) 6:2, 7:6(11)
Gabriel Diallo (Kanada) - Alejandro Tabilo (Chile, 2) 3:6, 6:3, 6:4

Źródło artykułu: WP SportoweFakty