Zmienne szczęście Czeszek. Wielkie emocje w meczu Marie Bouzkovej

PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Marie Bouzkova

Katerina Siniakova pokonała Alycię Parks w turnieju WTA 250 w Kantonie. Występ zakończyła druga z Czeszek Marie Bouzkova, która odpadła po thrillerze z Caroline Dolehide.

W czwartek w Kantonie zakończona została II runda. Tego dnia odbyły się dwa starcia czesko-amerykańskie. Zaskoczenia nie było w meczu najwyżej rozstawionej Kateriny Siniakovej (WTA 48), która pokonała 6:1, 6:4 Alycię Parks (WTA 115). W ciągu 78 minut Czeszka odpadła siedem break pointów i wykorzystała cztery z pięciu szans na przełamanie.

Niesłychanie dramatyczne było spotkanie Marie Bouzkovej (WTA 47) z Caroline Dolehide (WTA 101). Rozstawiona z numerem drugim Czeszka przegrała 7:6(3), 4:6, 6:7(6) po trzech godzinach i 18 minutach. W pierwszym secie Amerykanka z 3:5 wyszła na 6:5 i miała piłkę setową. Bouzkova obroniła ją i była górą w tie breaku. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Dolehide zaliczyła na 2:1.

Kumulacja emocji nastąpiła w trzeciej partii. Bouzkova prowadziła w niej 4:1, ale straciła cztery gemy z rzędu. Czeszka obroniła trzy piłki meczowe, jedną przy 4:5 i dwie przy 5:6. O losach meczu zadecydował tie break. W nim Dolehide z 2-4 wyszła na 6-4, by zmarnować kolejne dwa meczbole. Amerykanka uzyskała piątą i wykorzystała ją wspaniałym forhendem wieńczącym długą wymianę.

Dużą niespodziankę sprawiła Mananchaya Sawangkaew (WTA 163), która wygrała 6:2, 6:3 Yue Yuan (WTA 44). W ciągu 67 minut reprezentantka Tajlandii wykorzystała siedem z 10 break pointów. W ćwierćfinale spotka się z Serbką Olgą Danilović.

Bernarda Pera (WTA 79) w 65 minut pokonała 6:2, 6:3 Shuai Zhang (WTA 237). Amerykanka wywalczyła 22 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zniwelowała pięć break pointów i uzyskała cztery przełamania. Pera będzie kolejną rywalką Siniakovej.