Sensacja w Wiedniu! Błąd aparatury wybił z rytmu faworyta

PAP/EPA / Alex Plavevski / Na zdjęciu: Alexander Zverev

Najwyżej rozstawiony Alexander Zverev odpadł w 1/4 finału rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. W piątek Niemiec w trzech setach przegrał z Lorenzo Musettim, a kluczowa sytuacja miała miejsce w tie breaku drugiej partii.

Spośród ćwierćfinałowych meczów w turnieju ATP w Wiedniu na pierwszy plan wysuwał się ten pomiędzy Alexandrem Zverevem a Lorenzo Musettim. Pojedynek trzeciego singlisty świata z jednym z najbardziej utalentowanych graczy młodego pokolenia miał dostarczyć wielu wrażeń i nie zawiódł oczekiwań. Ostatecznie oznaczony numerem szóstym Włoch pokonał najwyżej rozstawionego Niemca 2:6, 7:6(5), 6:4.

Decydujący dla losów spotkania okazał się tie break drugiego seta. W nim Zvereva z rytmu wybiła decyzja sędziego Carlosa Bernardesa, który przyznał punkt Musettiemu, naprawiając błąd aparatury Hawk-Eye Live. Niemiec stracił koncentrację, w efekcie przegrał całą rozgrywkę, a na początku trzeciej partii dwukrotnie został przełamany i już nie odrobił strat.

Mecz trwał dwie godziny i 39 minut. W tym czasie Musetti zaserwował dwa asy, czterokrotnie został przełamany, wykorzystał trzy z dziewięciu break pointów, posłał 36 zagrań kończących i popełnił 22 niewymuszone błędy. Z kolei Zverevowi naliczono dziesięć asów, 25 uderzeń wygrywających oraz 30 pomyłek własnych.

22-letni Musetti w 1/2 finału zmierzy się z rówieśnikiem, Jackiem Draperem. Będzie to trzeci mecz pomiędzy tymi tenisistami. Oba poprzednie bez straty seta wygrał Brytyjczyk.

Rozstawiony z numerem siódmym Draper w piątek zapisał na swoim koncie 11 asów, 37 zagrań kończących oraz trzy przełamania i wygrał 6:3, 3:6, 6:1 z Tomasem Machacem, ogrywając Czecha drugi raz w ich trzeciej konfrontacji.