Faworytka nie dokończyła półfinału w Kantonie. Thriller Amerykanki z Włoszką

PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Katerina Siniakova

Katerina Siniakova nie zdobędzie tytułu w Kantonie (WTA 250). Najwyżej rozstawiona Czeszka była fizycznie wyczerpana i skreczowała w trzecim secie meczu z Olgą Danilović. Niesamowitą bitwę stoczyły Caroline Dolehide i Lucia Bronzetti.

W sobotę w Kantonie wyłonione zostały finalistki. Oba półfinały były trzysetowymi starciami, ale jeden zakończył się kreczem. Najwyżej rozstawiona Katerina Siniakova (WTA 48) przegrywała 6:4, 4:6, 3:4 z Olgą Danilović (WTA 86) i nie była w stanie kontynuować gry.

Czeszka fizycznie wyglądała bardzo słabo i w trakcie meczu kilka razy korzystała z przerw medycznych. Miała mierzone ciśnienie, ale do czasu kontynuowała grę. W ostatnim gemie nie była już w stanie poruszać się po korcie. Zaczęła się też łapać za brzuch i ostatecznie ze łzami w oczach podeszła do siatki i podziękowała rywalce za walkę.

W pierwszym secie Siniakova od 0:3 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów. W drugiej partii miało miejsce jedno przełamanie, które Danilović uzyskała na 4:3. W trzeciej partii, po serii obustronnych przełamań, wyczerpana Czeszka skreczowała. Spotkanie trwało dwie godziny i 24 minuty.

Drugi półfinał dostarczył ogromnych emocji, a szczególnie trzeci set. Caroline Dolehide (WTA 101) zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:6(9) Lucię Bronzetti (WTA 84) po dwóch godzinach i 39 minutach. W decydującej partii Włoszka odrodziła się z 2:5 i ostatecznie o losach meczu zadecydował tie break. W nim Amerykanka obroniła cztery piłki meczowe, trzy przy 3-6 i jedną przy 6-7. Sama awans zapewniła sobie przy trzecim meczbolu.

Danilović osiągnęła trzeci singlowy finał w WTA Tour i powalczy o drugi tytuł. W 2018 roku triumfowała w turnieju River Cup w Moskwie. Dolehide wystąpi w drugim finale. W ubiegłym sezonie w Guadalajarze uległa Marii Sakkari. Będzie to trzecie spotkanie tych tenisistek. Dwa poprzednie wygrała Danilović po trzysetowych bitwach.