Martyna Kubka zagrała w finale. Nie był to długi mecz

Materiały prasowe / PZT/Monika Piecha / Na zdjęciu: Martyna Kubka

Martyna Kubka i Conny Perrin nie były najlepsze w turnieju ITF w Poitiers. Mocniejsze w finale okazały się Anna-Lena Friedsam i Celine Naef.

Martyna Kubka i Conny Perrin przystąpiły do turnieju ITF w Poitiers rozstawione z numerem pierwszym. W drodze do finału nie przegrały seta w trzech rundach. Ich przeciwniczkami były Leolia Jeanjean i Tiphanie Lemaitre, Julia Haciuka i Ksenia Jersz, a także Amandine Hesse i Alice Robbe. Polsko-szwajcarski duet doszedł do decydującego meczu w dobrym stylu.

W finale przeciwniczkami były rozstawione z numerem czwartym Anna-Lena Friedsam i Celine Naef. Tym samym po obu stronach kortu znalazła się Szwajcarka. Conny Perrin ma 33 lata i jest o 14 lat starsza niż Celine Naef. Tym razem młodość wzięła górę nad doświadczeniem.

Finał zakończył się już po godzinie i dwóch minutach. Nieco dłuższa była pierwsza partia, która zakończyła się wynikiem 6:4 dla Anny-Leny Friedsam i Celiny Naef. Kluczowe było oddalenie się od stanu 3:3 na 5:3, po którym rozstawione z numerem czwartym zawodniczki utrzymały dwugemowe prowadzenie.

Drugi set to już jak runda honorowa zwyciężczyń. 25 minut wystarczyło Annie-Lenie Friedsam i Celinie Naef na odniesienie wygranej 6:1, która była pieczątką na finale. Niemiecko-szwajcarski duet sięgnął po tytuł na zadaszonym korcie twardym w Poitiers.

ITF Poitiers:

Finał gry podwójnej:

Anna-Lena Friedsam (Niemcy, 4) / Celine Naef (Szwajcaria, 4 - Martyna Kubka (Polska, 1) / Conny Perrin (Szwajcaria, 1) 6:4, 6:1

Źródło artykułu: WP SportoweFakty