WTA Praga: Nie będzie polskiego finału

Polska tenisistka Klaudia Jans oraz Czeszka Eva Hrdinova przegrały mecz z Jill Craybas i Michaellą Krajicek (nr 4.), którego stawką był awans do półfinału deblowego turnieju WTA w Pradze (z pulą nagród 145 tys. dol.).

Jarosław Kowal

Jans i Hrdinova przegrały w trzech setach (6:2, 4:6, 9-11) po godzinie i dwudziestu ośmiu minutach walki. Porażka polsko-czeskiej pary ujmy nie przynosi, ponieważ Craybas oraz Krajicek tworzą teoretycznie lepszą, wyżej notowaną parę. Mimo to Polka z Czeszką mogły pokusić się o zwycięstwo, jednak w tzw. super tie-breaku nie wykorzystały meczbola

Przeciwniczki polsko-czeskiego duetu w pierwszej rundzie wyeliminowały inną Polkę, grającą w parze z Ukrainką Weroniką Kapszaj, 17-letnią Urszulę Radwańską.

W turnieju w Pradze udział bierze także trzecia z naszych reprezentantek - Alicja Rosolska. Polka występuje u boku Darii Kustowej z Bułgarii i jest już w półfinale imprezy.

Wynik ćwierćfinału:

Jill Craybas/Michaella Krajicek (USA/Holandia, 4) - Klaudia Jans/Eva Hrdinova (Polska/Czechy) 2:6, 6:4, 11-9