Niełatwa środa dla Polek w Egipcie. Trzysetowe starcie Ewald z "jedynką"

Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Weronika Ewald
Getty Images / Foto Olimpik/NurPhoto / Na zdjęciu: Weronika Ewald

Trzy reprezentantki Polski przystąpiły w środę do rywalizacji w zawodach ITF World Tennis Tour o puli nagród 30 tys. dolarów na kortach twardych w Szarm el-Szejk. Martyna Kubka, Weronika Ewald i Anna Hertel nie odniosły jednak zwycięstwa.

W ubiegłym tygodniu Weronika Ewald grała w Szarm el-Szejk o największy tytuł w karierze, lecz w finale lepsza okazała się Francuzka Julie Belgraver. Tym razem 19-latek trafiła na poważną przeszkodę już w I rundzie. Na jej drodze stanęła bowiem najwyżej rozstawiona Tara Wuerth.

Początek środowego pojedynku należał do Ewald. To ona okazała się lepsza o dwa przełamania i zamknęła pierwszego seta rezultatem 6:2. W drugiej części spotkania doszło do zwrotu akcji. To Chorwatka postarała się o kluczowego breaka. Potem poszła za ciosem w trzeciej partii. Dwa przełamania załatwiły sprawę i Wuerth zwyciężyła ostatecznie Polkę 2:6, 6:3, 6:2 w dwie godziny i 20 minut.

ZOBACZ WIDEO: Była Miss Polski nadal zachwyca. Właśnie odniosła sukces

Dobrego wyniku z zeszłego tygodnia nie powtórzyła także Martyna Kubka. Zielonogórzanka przyleciała do Egiptu po największym w karierze singlowym triumfie we włoskiej miejscowości Selva Gardena. W Szarm el-Szejk została rozstawiona z "szóstką", lecz nie wygrała pierwszego pojedynku, bo Katy Dunne odwróciła jego losy.

Nasza reprezentantka wygrała pierwszego seta po tie-breaku. Potem jednak przyszła odpowiedź ze strony Brytyjki, która dostała się do głównej drabinki poprzez eliminacje. W drugiej odsłonie Dunne zwyciężyła 6:3. Z kolei w trzeciej części spotkania nie dała już żadnych szans Polce. Po dwóch godzinach i 29 minutach Brytyjka triumfowała 6:7(5), 6:3, 6:1.

Najmniej czasu spośród Biało-Czerwonych spędziła w środę na korcie Anna Hertel. Warszawianka nie zaskoczyła Hibah Shaikh i wyraźnie przegrała z Amerykanką. Reprezentantka USA zwyciężyła ostatecznie 6:2, 6:3 po zaledwie godzinie i 13 minutach.

Dla Ewald i Kubki to koniec zmagań w 2025 roku. Hertel wystąpi jeszcze w turnieju debla zawodów w Szarm el-Szejk. Polka i partnerująca jej Bułgarka Rosica Denczewa otrzymały na początek wolny los jako rozstawione z "dwójką". W czwartek ich rywalkami będą Białorusinki Daria Chomucianska i Polina Kuharenko.

Szarm el-Szejk (Egipt), 30 tys. dolarów, kort twardy

I runda gry pojedynczej:

Katy Dunne (Wielka Brytania, Q) - Martyna Kubka (Polska, 6) 6:7(5), 6:3, 6:1
Tara Wuerth (Chorwacja, 1) - Weronika Ewald (Polska) 2:6, 6:3, 6:2
Hibah Shaikh (USA) - Anna Hertel (Polska) 6:2, 6:3

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści