WTA Paryż: Schnyder lepsza od Razzano

Patty Schnyder (WTA 44) pokonała rozstawioną z nr. 7 Virginie Razzano (WTA 24) 6:3, 7:6 i awansowała do II rundy turnieju WTA w hali Pierre de Coubertina w Paryżu. Dla Szwajcarki był to pierwszy mecz po 3,5-miesięcznej pauzie spowodowanej kontuzją ścięgna Achillesa.

Mająca na koncie 11 tytułów tenisistka z Baech po pięciu gemach prowadziła 3:2 z przewagą przełamania, tradycyjnie grała dobrze w defensywie i stosowała sztuczki mające na celu wybicie rywalki z uderzenia. Ważne punkty przyniosły jej drop-szot, precyzyjne minięcie i wolej. W II secie 31-latka szybko wygrała odbiór, ale Razzano odrobiła stratę. W tie breaku Schnyder objęła prowadzenie 4-2 (m.in. popisała się precyzyjnym lobem), potem zanotowała dwa wygrywające serwisy i nie wypuściła już zwycięstwa z rąk.

Dla Razzano to kolejny rozczarowujący wynik w tym sezonie po odpadnięciu w II rundzie w Auckland, oraz w pierwszych rundach w Sydney i Australian Open. Po raz trzeci, a drugi z rzędu, udział w imprezie Francuzka zakończyła na I rundzie.

W ekspresowym tempie w II rundzie zameldowała się Włoszka Francesca Schiavone (WTA 18), która w meczu z Wiesną Manasiewą (WTA 123) wykorzystała sześć z ośmiu break pointów i rosyjskiej kwalifikantce nie oddała nawet gema. 29-letnia Włoszka to dwukrotna ćwierćfinalistka turnieju w Paryżu (2002, 2004).

W ostatnim meczu dnia Alisa Klejbanowa (WTA 31) pokonała Julie Coin (WTA 76) 7:5, 6:4, choć w II secie przegrywała 0:4. Z reprezentantek gospodarzy w turnieju pozostała już tylko Aravane Rezaï (WTA 21), która w środę zagra z Rosjanką Jewgienią Rodiną (WTA 101).