WTA Indian Wells: Porażka Oudin

Melanie Oudin (WTA 41) przegrała z Robertą Vinci (WTA 57) 6:3, 3:6, 0:6 w I rundzie turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells.

Vinci przełamała Oudin w czwartym gemie II seta, w którym były cztery równowagi i zaczęła dominować na korcie. Włoszka wykorzystała pięć z 12 break pointów, w tym wszystkie trzy w decydującym secie i zapewniła sobie zwycięstwo po jednej godzinie i 44 minutach walki. Kolejną rywalką Włoszki będzie dwukrotna mistrzyni tej imprezy Słowaczka Daniela Hantuchová (WTA 22).

18-letnia Oudin pod nieobecność sióstr Williams była największą nadzieją gospodarzy na dobry wynik. Amerykanka ostatnio spisywała się bardzo dobrze, doszła do półfinału w Paryżu i ćwierćfinału w Memphis. W zeszłym roku była ona rewelacją US Open, w którym doszła do ćwierćfinału eliminując Jelenę Dementiewą i Marię Szarapową.

W czwartek odpadła także inna Amerykanka. Karolina Šprem (WTA 94) w meczu dwóch kwalifikantek pokonała Shenay Perry (WTA 103) 6:2, 4:6, 6:3. Chorwatka zakończyła swoją fatalną serię czterech kolejnych porażek w I rundzie BNP Paribas Open.

Za to 16-letnia kwalifikantka Sloane Stephens (WTA 747) w swoim debiucie w WTA Tour walczyła bardzo ambitnie z Lucie Hradecką (WTA 67) i zwyciężyła 7:6(5), 7:6 (7) po jednej godzinie i 53 minutach gry. Czeszka wróciła w drugim secie od stanu 2:5, a w tie breaku obroniła trzy piłki setowe, jednak amerykańska nastolatka wygrała sześć z siedmiu ostatnich piłek i zapewniła sobie awans do II rundy.

Stephens w zeszłym sezonie zanotowała kilka znaczących wyników w turniejach juniorskich, w tym półfinał French Open i ćwierćfinał Wimbledonu. W kolejnej rundzie Amerykanka zagra z broniącą tytułu Rosjanką Wierą Zwonariową (WTA 14).

Dobrze turniej w Indian Wells rozpoczęła także rodaczka Vinci Sara Errani (WTA 49), która pokonała ukraińską kwalifikantkę Wiktorię Kutuzową (WTA 99) 7:5, 6:2.

W II rundzie jest Carla Suárez (WTA 42), która pokonała Alizé Cornet (WTA 80) 6:4, 1:6, 6:2. Hiszpańska dwukrotna ćwierćfinalistka Wielkiego Szlema wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Kolejną rywalką Suárez będzie najwyżej rozstawiona Rosjanka Swietłana Kuzniecowa.

W II rundzie jest także Anastasija Sevastova (WTA 63), która w zeszłym tygodniu w Monterrey osiągnęła swój pierwszy półfinał w WTA Tour pokonując po drodze Jelenę Janković. Było to jej pierwsze zwycięstwo nad zawodniczką z czołowej 10. Łotyszka pokonała Hiszpankę Nurię Llagosterę (WTA 140) 6:2, 3:6, 6:1 i w kolejnej rundzie zagra z rodaczką Janković Aną Ivanović (WTA 28).

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 4,5 mln dol.
czwartek, 11 marca

I runda gry pojedynczej:

Carla Suárez (Hiszpania) - Alizé Cornet (Francja) 6:4, 1:6, 6:2
Sybille Bammer (Austria) - Katarina Srebotnik (Słowenia) 3:6, 7:5, 6:1
Sara Errani (Włochy) - Wiktoria Kutuzowa (Ukraina, Q) 7:5, 6:2
Alexandra Dulgheru (Rumunia) - Michelle Larcher de Brito (Portugalia, Q) 6:2, 6:2
Roberta Vinci (Włochy) - Melanie Oudin (USA) 3:6, 6:3, 6:0
Petra Kvitová (Czechy) - Alberta Brianti (Włochy) 6:3, 6:4
Anastasija Sevastova (Łotwa) - Nuria Llagostera (Hiszpania, Q) 6:2, 3:6, 6:1
Julia Görges (Niemcy) - Lucie Šafářová (Czechy) 7:5, 3:6, 6:3
Barbora Záhlavová Strýcová (Czechy) - Andrea Petković (Niemcy) 6:3, 6:3
Julie Coin (Francja) - Tamira Paszek (Austria, WC) 6:4, 6:3
Petra Martić (Chorwacja, Q) - Ajla Tomljanović (Chorwacja, WC) 7:6(4), 6:1
Karolina Šprem (Chorwacja, Q) - Shenay Perry (USA, Q) 6:2, 4:6, 6:3