WTA Indian Wells: Porażka Szarapowej, Radwańska zagra z Bartoli

Rywalką Agnieszki Radwańskiej w walce o ćwierćfinał turnieju WTA w Indian Wells będzie Marion Bartoli (WTA 16), z którą krakowianka ma bilans spotkań 4-0. Francuzka w 58 minut rozbiła amerykańską weterankę Jill Craybas (WTA 83).

Maria Szarapowa (WTA 13) przegrała po niemal trzygodzinnej batalii na korcie centralnym w III rundzie z Jie Zheng (WTA 23). W decydującym secie Rosjanka dwa razy miała przewagę przełamania, ale Zheng za każdym razem odrabiała straty. Chinka stworzyła sobie 17 okazji na przełamanie serwisu rywalki i wykorzystała siedem z nich. Szarapowa (14 podwójnych błędów serwisowych) z 21 break pointów na przełamanie zamieniła sześć.

Szarapowa, mistrzyni z Indian Wells z 2006 roku, to czwarta była triumfatorka imprezy, która już odpadła. Na II rundzie start zakończyły Justine Henin, Ana Ivanović i Daniela Hantuchová. 22-letnia Rosjanka już w poprzedniej rundzie miała problemy, bo przegrywała z rodaczką Wierą Duszewiną 4:6, 3:5, by zwyciężyć w trzech setach.

- Miałam kilka dobrych gemów, a potem problemem było utrzymanie tego wszystkiego razem, były wzloty i upadki - powiedziała Szarapowa, która w lutym wygrała turniej w Memphis. - Kiedy przełamujesz, chcesz to utrzymać. Gdy ci się to nie udaje starasz się wykonywać dokładnie takie same ruchy jak wtedy, gdy ją przełamujesz i nie popełniać głupich błędów..

26-letnia Zheng po raz pierwszy w swoim piątym występie w BNP Paribas Open doszła do 1/8 finału. Chinka odniosła 10. zwycięstwo w sezonie. Na początku roku podczas Australian Open osiągnęła drugi wielkoszlemowy półfinał w karierze. - Wtedy uwierzyłam, że mogę zrobić coraz więcej - powiedziała. Jej kolejną rywalką będzie grająca z dziką kartą Alicia Molik (WTA 138).

ZOBACZ: Spacerek Radwańskiej w III rundzie

Po raz czwarty w swoim szóstym występie w Indian Wells IV rundę osiągnęła Jelena Dementiewa (WTA 7), która w ciągu jednej godziny i 39 minut pokonała Belgijkę Kirsten Flipkens (WTA 77) 6:4, 6:2. Rosjanka to finalistka imprezy z 2006 roku oraz półfinalistka z 2000 i 2005 roku. W zeszłym roku 28-latka z Moskwy już w II rundzie przegrała w trzech setach z Petrą Cetkovską.

Dementiewa (o ćwierćfinał z Aravane Rezaï) od początku sezonu utrzymuje bardzo wysoką formę. Wygrała turnieje w Sydney i Paryżu oraz osiągnęła finał w Kuala Lumpur. Z Australian Open odpadła w II rundzie, ale przegrała po znakomitym meczu z Henin. Potem taki sam wynik zanotowała jeszcze w Dubaju (krecz z Hantuchovą z powodu kontuzji prawego barku).

- Miałam kilka dobrych momentów - powiedziała Dementiewa. - Jestem bardzo zadowolona ze sposobu, w jaki zagrałam w Sydney. W Australii była ciężka drabinka, myślę, że dla nas obu, ale było bardzo interesująco jeszcze raz zagrać przeciwko Justine, zwłaszcza, gdy ona wróciła. Myślę, że w sumie to był dobry mecz, dla mnie dobre doświadczenie.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
WTA Premier Mandatory, kort twardy, pula nagród 4,5 mln dol.

Nadia Pietrowa (Rosja, 16) - Shuai Peng (Chiny) 6:1, 7:5
Aravane Rezaï (Francja, 19) - Francesca Schiavone (Włochy, 15) 6:7(4), 7:6(2), 6:4
Alicia Molik (Australia, WC) - Elena Baltacha (Wielka Brytania, Q) 6:0, 6:2