ATP Indian Wells: Roddick i jedyny brakujący mu finał

Andy Roddick (ATP 8) po zwycięstwie 6:4, 3:6, 6:3 nad Robinem Söderlingiem (ATP 7) dołączył w finale turnieju rangi Masters 1000 w Indian Wells do Ivana Ljubičicia.

Krzysztof Straszak

Aż do teraz Roddick, ex lider rankingu, nie potrafił awansować do finału imprezy w Kalifornii. W karierze grał w czternastu różnych turniejach w Ameryce Północnej i Indian Wells był ostatnim brakującym mu do uzbierania kompletu finałów.

Otwierający set poszedł na konto Roddicka dzięki jednemu przełamaniu. Na powtórkę zapowiadało się w drugiej partii, ale Söderling wygrał sześć z siedmiu ostatnich gemów. Dla obu to były pierwsze stracone sety w tym turnieju. Decydująca partia zaczęła się od prowadzenia 2:0 Amerykanina, który potrzebował jednak kolejnego przełamania.

- Normalnie nie potrzebuje dwóch breaków, by wygrać seta - powiedział były mistrz US Open, dla którego to trzeci finał w sezonie. Z 28 swoich tytułów, aż 18 zdobył w Ameryce Północnej. Ostatnim reprezentantem gospodarzy triumfującym w Indian Wells był w 2001 roku Andre Agassi.

BNP Paribas Open, Indian Wells (USA)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy, pula nagród 4,5 mln dol.
sobota, 20 marca

półfinał:

Ivan Ljubičić (Chorwacja, 20) - Rafael Nadal (Hiszpania, 3) 3:6, 6:4, 7:6(1) więcej
Andy Roddick (USA, 7) - Robin Söderling (Szwecja, 6) 6:4, 3:6, 6:3