ATP Rzym: Nadal w półfinale na oczach Tottiego

Hiszpan Rafael Nadal (ATP 3) w ćwierćfinale turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie nie miał łatwego zadania. Po wyrównanym pierwszym secie pokonał w godzinę i 30 minut Szwajcara Stanislasa Wawrinkę (ATP 26) 6:4, 6:1. O finał zagra z lepszym z pary Feliciano López i Ernest Gulbis.

Michał Świtaj

Hiszpan wraz osiągnięciem półfinału w Rzymie został liderem rankingu liczonego od początku tego roku (tzw. Race). Nie jest to jednak wielkim zaskoczeniem biorąc pod uwagę w jak wybornej formie jest hiszpański tenisista. Po wzięciu sobie wolnego podczas turnieju w Barcelonie, Rafa o zmęczeniu nie może mówić.

Pierwszy set z Wawrinką nie wskazywał jednak na łatwy mecz. Obaj zawodnicy wygrali w nim tyle samo piłek (30) i dopiero przełamanie przy po cztery dało Rafie wygraną w pierwszej partii. Grze Szwajcara nie można było jednak niczego zarzucić. Grał ofensywnie i rzadko się mylił, a także było widać, że nie przestraszył się bardziej utytułowanego rywala. Mecz ten można określić najcięższym sprawdzianem jaki czekał dotychczas Hiszpana na mączce w tym roku.

W drugiej partii dopingowany przez piłkarzy AS Roma (w tym Francesco Tottiego) Nadal zaczął grać jeszcze skuteczniej i od razu odebrał serwis rywalowi. Prowadzenia już nie oddał, a wrażenie sprawiał takie, że równie ofensywnie Hiszpan na kortach ziemnych jeszcze w swojej karierze nie grał (20 piłek wygrywających przy 18 Szwajcara).