ATP Challenger: Przysiężny odpada w Bordeaux po niewykorzystanym meczbolu

Michał Przysiężny (ATP 95) uległ 6:4, 3:6, 5:7 Arnaud Clémentowi (ATP 83) we wtorkowym, trwającym 124 minuty meczu I rundy challengera ATP na kortach ziemnych w Bordeaux.

Krzysztof Straszak

Porażka już na starcie dużego francuskiego turnieju z byłym finalistą Aussie Open nie powinna być dla Przysiężnego powodem do niepokoju. Głogowianin gra dobrze i czeka teraz na kwalifikacje do Roland Garros (w przyszłym tygodniu), gdzie może zagrać nawet bezpośrednio (od 24 maja).

Przeciw Clément, którego w Casablance pokonał Łukasz Kubot, Przysiężny miał meczbola przy 5:4 w decydującym secie, kiedy asem popisał się doświadczony rywal, ex dziesiąta rakieta świata. Polak za chwilę doprowadził do 0-40 przy własnym serwisie i po błędzie bekhendowym na mecz podawał Francuz. Przysiężny sam obronił trzy meczbole (od 0-40), ale wtedy został zmuszony do błędu.

W decydującej partii 26-letni "Ołówek" zyskał przełamanie na 4:2, które od razu stracił. Jakkolwiek, wydaje się być w lepszej formie niż Kubot. We wtorek zagrał sześć asów, miał 62-procentową skuteczność pierwszego serwisu, zdobył w sumie pięć punktów mniej od Clémenta. Francuz w jednym gemie został nawet trzykrotnie zaskoczony uderzeniem przeciwstopą.

W środę rywalizację deblową rozpoczynają Mateusz Kowalczyk i Tomasz Bednarek, niedzielni finaliści turnieju World Tour w Belgradzie. W I rundzie zmierzą się z Romainem Jouanem i Benoît Paire.

Tournoi International de Tennis Masculin, Bordeaux (Francja)