ATP Hamburg: Federer, Nadal i Djokovic bez problemów w półfinałach

Trzech najwyżej rozstawionych zawodników turnieju ATP w Hamburgu (z pula nagród 2,27 mln euro): Roger Federer (nr 1), Rafeal Nadal (nr 2) i Novak Djokovic (nr 3), awansowało do półfinałów. Wszyscy trzej nie mieli problemów w swoich meczach ćwierćfinałowych. Stawkę zawodników walczących o finał uzupełnił Włoch Andreas Sepii.

Łukasz Roszak

Hiszpan Fernando Verdasco nie napsuł zbyt wiele krwi Rogerowi Federerowi. W 80 minut Szwajcar uporał się z hiszpańskim tenisistą 6:3, 6:3. Verdasco ani razu nie był w stanie przełamać rywala, a sam trzykrotnie przegrywał własne gemy serwisowe. Mimo wszytko Hiszpan doczekał się kilku ciepłych słów pod swoim adresem. - To był dość trudny mecz. On jest bardzo utalentowany i może na tej nawierzchni wygrywać z każdym. Musiałem się nieźle napracować, aby go pokonać. Spodziewałem się po nim trudnego serwisu i polowania na asy, tymczasem zaskoczył mnie doskonałymi backendami - powiedział Federer.

Rywalem Szwajcara w półfinale będzie Andreas Seppi. Woski gracz awans zapewnił sobie dzięki zwycięstwu nad Nicolasem Kieferem z Niemiec. Wygrana 6:3, 5:7, 7:5 przyszła dopiero po trzech godzinach i czternastu minutach rywalizacji!

Drugą, znacznie ciekawszą, parę półfinałową tworzą Rafael Nadal i Novak Djokovic. Hiszpan w drodze do półfinałów pokonał rutynowanego rodaka - Carlosa Moyę (nr 11) 6:1, 6:3. Potrzebował na to tylko 76 minut. - Nie wiem kiedy osiągnę swój najwyższy poziom z prostego powodu: nigdy nie wiesz jakie jest maksimum twoich możliwości. Jestem zadowolony z tego jak grałem dziś i zamierzam grać równie dobrze w kolejnym spotkaniu - krótko powiedział po meczu Nadal.

W 77 minut Novak Djokovic poradził sobie z Hiszpanem Albertem Montanesem. Zwycięstwo 6:3, 6:2 Serb zawdzięcza pewnej grze w defensywie i solidnemu podaniu. - Nie chciałem lekceważyć mojego rywala, ale starałem się grać na tyle oszczędnie, aby pozostawić sobie energię na półfinały - przyznał po zwycięstwie Djokovic.