ATP Nicea: Kubot przełamał serię porażek

Łukasz Kubot (ATP 54) w I rundzie turnieju World Tour w Nicei pokonał 7:5, 6:4 startującego z dziką kartą Gianni Minę (ATP 653). Rozstawiony z numerem ósmym Polak w 1/8 finału spotka się z Potito Starace (ATP 63).

Krzysztof Straszak

Allez Kubot! Pierwsze od 40 dni zwycięstwo, nad debiutującym w Tourze Francuzem, czwartym juniorem świata, dało najlepszemu polskiemu tenisiście przełamanie serii czterech porażek. To także spóźniony prezent na 28. urodziny lubinianina.

Na korcie centralnym publiczność pomagała nastolatkowi z Gwadelupy, który zdobył w sumie 8 punktów mniej od Kubota. Ten został zaskoczony tylko raz, gdy młodzian przełamał go na 2:1 w otwierającym secie. Potem Kubot nie bronił już żadnego break pointa, a sam był do bólu pragmatyczny, przełamując rywala na 6:5 w pierwszym i na 5:4 w drugim secie.

Po raz drugi w karierze rozstawiony w turnieju premierowego cyklu Polak w drugim meczu z rzędu nie zanotował asów. Przy pierwszym podaniu (66% skuteczności) przegrał 10 piłek. W decydujących momentach potrafił jednak celnie uderzyć: przy setbolu posłać wygrywający serwis, a przy wywalczonym znakomitym kątowym minięciem pierwszym meczbolu popisać się kolejnym kończącym forhendem.

Open de Nice Côte d’Azur, Nicea (Francja)