WTA Strasburg: Szarapowej przeszkodził deszcz

Dwie nierozstawione zawodniczki Kristina Barrois (WTA 77) i Vania King (WTA 75) zostały pierwszymi półfinalistkami turnieju Internationaux Strasbourg. Z powodu opadów deszczu przerwane zostały spotkania najwyżej rozstawionej Marii Szarapowej (WTA 13) z Julią Görges (WTA 81) oraz Anabel Mediny (WTA 49) z Sofią Arvidsson (WTA 70).

28-letnia Barrois w drugim secie meczu z Anastasiją Sevastovą (WTA 58) przegrywała 2:4, ale odzyskała kontrolę i sięgnęła po dwusetowe zwycięstwo 6:1, 7:5. Dzięki temu Niemka osiągnęła pierwszy w karierze półfinał w WTA Tour. Dotychczas na swoim koncie miała dwa ćwierćfinały, jeden zanotowała w ubiegłym sezonie właśnie w Strasburgu. Pokonując Sevastovą przerwała serię siedmiu wygranych spotkań Łotyszki (pięć w Estoril, gdzie zdobyła swój pierwszy tytuł i dwa w Strasburgu).

Vania King pokonała Anastasię Rodionovą (WTA 99) 6:4, 7:5 odnosząc czwarte zwycięstwo w piątym spotkaniu z Australijką.

Szarapowa i Görges zdołały rozegrać tylko pięć gemów (Rosjanka prowadzi 3:2). Medinie, trzykrotnej triumfatorce imprezy w Strasburgu, i Arvidsson udało się rozegrać całego seta (6:2 dla Hiszpanki). Oba mecze dokończone zostaną rano w piątek, a później odbędą się spotkania półfinałowe.