ITF Szczecin: Piter przegrywa w półfinale

Przerwany w sobotę mecz półfinałowy turnieju tenisowego Szczecin Open (korty ziemne, pula 25 tys. dolarów) zakończył się niepomyślnie dla ostatniej grającej w turnieju Polki.

Polska Agencja Prasowa

17-letnia Katarzyna Piter w sobotę wygrała pierwszego seta po tie-breaku. Zaraz na początku drugiej partii zaczął padać deszcz i sędzia główny zdecydował o przeniesieniu meczy na niedzielne południe.

W dogrywce Polce, na miękkim korcie, nie szło już tak dobrze, jak dzień wcześniej. Grająca w turnieju z numerem 1 Czeszka Barbora Zahlavowa-Strycova szybko objęła prowadzenie w drugiej partii 4:0 i mimo, iż w drugiej części seta Piter zaczęła grać skuteczniej, nie zdążyła odrobić strat. Decydujący set wyglądał tak samo. Prowadzenie Czeszki 4:0, kolejne dwa gemy wygrywa Polka, ale to wszystko na co było ją dziś stać.

W finale Czeszka zagra ze Słowaczką Lenką Wienerovą.

Wynik półfinału:

Barbora Zahlavowa-Strycova (Czechy, 1) - Katarzyna Piter (Polska, WC) 7:6(4), 6:3, 6:2