Cykl ITF: W Koszalinie siódmy finał Janowicza

Jerzy Janowicz (ATP 316) zmierzy się z Adrianem Garcíą (ATP 416) w niedzielnym finale turnieju Futures w Koszalinie. O 12 lat starszy od łodzianina Chilijczyk w półfinale pokonał Grzegorza Panfila (ATP 499).

Krzysztof Straszak

Janowicz i García to dwaj najwyżej notowani uczestnicy trzeciego w sezonie turnieju Futures w Polsce. 19-letni Polak, trzecia rakieta naszego tenisa, ma szansę na szósty zawodowy tytuł w karierze, a pierwszy od lutego (Baku). To będzie jego siódmy finał: przegrał tylko w ubiegłym roku w Teplicach.

W finale debla triumfowali w Koszalinie Błażej Koniusz i Panfil, przed czterema laty mistrzowie juniorskiego Australian Open. To drugi tytuł w rozgrywkach ITF śląskiego duetu: w poprzednim sezonie wygrali w Olsztynie, a w ubiegłym tygodniu dali się pokonać w finale w Krakowie. Panfil ma na koncie osiem zwycięstw w grze podwójnej (dwa w tym roku), a Koniusz pięć.

Tytułu deblowego w Sarajewie (25 tys. dol.) nie obroniła Karolina Kosińska. Warszawianka zagrała w finale po raz 26. w karierze (bilans równy), a po raz drugi z Włoszką Clerico, z którą odniosła ostatni jak na razie triumf deblowy, w ubiegłym roku w Podgoricy.

sobota, 5 czerwca
wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Sarajewo (Bośnia i Hercegowina), 25 tys. dol., kort ziemny:

finał gry podwójnej:
Irina Burjaczok (Ukraina, 2) / Irena Pavlović (Francja, 2) / Nicole Clerico (Włochy, 1) / Karolina Kosińska (Polska, 1) 6:1, 6:1

półfinał gry podwójnej:
Nicole Clerico (Włochy, 1) / Karolina Kosińska (Polska, 1) - Evelyn Mayr (Włochy, 4) / Julia Mayr (Włochy, 4) 6:3, 6:1

MĘŻCZYŹNI

Koszalin (Polska), 10 tys. dol., kort ziemny:

półfinał gry pojedynczej:
Jerzy Janowicz (Polska, 1) - Aleksander Bury (Białoruś) 6:4, 6:1
Adrian García (Chile, 2) - Grzegorz Panfil (Polska, 5) 3:6, 6:1, 6:4

Błażej Koniusz (Polska, 4) / Grzegorz Panfil (Polska, 4) - Siarhej Betał (Białoruś) / Robert Varga (Węgry) 7:6(3), 6:3