ATP Londyn: Szybka porażka Przysiężnego na trawie

Michał Przysiężny (ATP 94) odpadł w pierwszej rundzie turnieju ATP World Tour 250 w Londynie. Na kortach trawiastych w Queen's Clubi Polaka pokonał 7:6, 6:3 Luksemburczyk Gilles Müller (ATP 208).

Michał Świtaj

Występ w Londynie był dla głogowianina drugą szansą w karierze w turnieju premierowego cyklu bez konieczności grania eliminacji bądź liczenia na dziką kartę. Przysiężny zagrał wyrównany mecz, ale w kluczowych momentach zawiódł i po godzinie i 24 minutach odpadł z pierwszego w tym roku turnieju World Tour na trawie.

W secie otwarcia Polak serwował z niebywałą skutecznością trafiania (80. proc.). Co więcej posłał aż 11 asów. Rywal jednak zdołał dotrwać do rozgrywki tie breakowej, a w niej wygrał kluczowe piłki i całego seta.

Niepowodzenie to najprawdopodobniej podłamało Michała, który od razu na początku drugiej partii stracił swoje podanie. Doświadczenie Müllera zdobyte m.in. w wygranych w karierze meczach z Nadalem i Roddickiem, pozwoliło mu spokojnie dowieść przewagę do końca spotkania.

AEGON International, Londyn (Wielka Brytania)