Polacy bez powodzenia w juniorskim Pucharze Davisa i Pucharze Federacji

Porażki reprezentacji Polski do lat 16 w juniorskich rozgrywkach Pucharu Davisa i Pucharu Federacji został przesłonięte przez sukces chłopięcej reprezentacji do lat 18, która po zwycięstwie nad Niemcami wygrała grupę eliminacyjną Galea/Valerio Cup.

Krzysztof Straszak

Bartosz Sawicki, 18 lat, gra w AZS Poznań (foto K. Straszak)
Bartosz Sawicki, najwyżej notowany w rankingu ITF polski junior, oraz Maciej Smoła, wicemistrz kraju w kategorii młodzieżowej, poprowadzili we Wrocławiu biało-czerwonych do trzech zwycięstw. Już finał dał drużynie pod batutą kapitana Macieja Synówki awans do finałów tego letniego pucharu, nieoficjalnych drużynowych mistrzostw Europy w Wenecji (2-4 sierpnia). Nasze ekipy nie przeszły pierwszych szczebli turniejów będących eliminacjami juniorskiego Pucharu Davisa (w izraelskim Herzliya porażka z Białorusią) oraz Pucharu Federacji (w Bukareszcie Polki uległy Estonkom).