Cykl ITF: Słodkie lato Linette, najlepszej także w Hechingen

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Magda Linette najbardziej utytułowaną polską tenisistką w tym sezonie. Po premierowym triumfie w Szczecinie 18-letnia poznanianka najlepsza także w turnieju o puli nagród 25 tys. dol. w niemieckim Hechingen.

W tym artykule dowiesz się o:

Grająca od kwalifikacji Linette (WTA 349) w finale (trzecim w dwa miesiące, przegrała tylko w Toruniu) pokonała 7:5, 3:6, 6:2 rozstawioną z numerem drugim Silvię Soler (WTA 184), sobotnią pogromczynię Katarzyny Piter.

W przyszły poniedziałek Linette zadebiutuje w Top 300 rankingu, zostając czwartą rakietą kraju (po spadku Urszuli Radwańskiej). Zawodniczka Grunwaldu grała w ciągu ostatniego roku także wśród juniorek, a jej dorobek zawodowy w tym czasie to tylko jedenaście turniejów.

Zwycięstwo nad Hiszpanką Soler jest największym pojedynczym w krótkiej karierze Linette. Jej poprzedni najlepszy wynik to wygrana nad notowaną wówczas na 235. miejscu w rankingu Sarą Gronert w Szczecinie. W kwalifikacjach turnieju WTA w Warszawie Polka zabrała seta Annie Czakwetadze.

Czytaj: Ciastka i jezioro - relacja Anny Niemiec z turnieju w Iławie

Czworo naszych reprezentantów zapewniło sobie w weekend występ w finałach zawodowych turniejów. Przed meczem Agnieszki Radwańskiej w San Diego stan to jedno zwycięstwo. Obok Kawy w Iławie nie powiodło się także Marcinowi Gawronowi (ATP 636). W dziesiątym finale w karierze nowosądeczanin uległ w słowackich Pieszczanach Francuzowi Reynetowi, który w półfinale wyeliminował Błażeja Koniusza. Gawron czeka na swój trzeci tytuł od dwóch lat. W finale debla porażka w super tie breaku Koniusza i Filipa Ramsa.

niedziela, 8 sierpnia

wyniki turniejów cyklu ITF:

KOBIETY

Hechingen (Niemcy), 25 tys. dol., kort ziemny:

finał gry pojedynczej:

Magda Linette (Polska, Q) - Silvia Soler (Hiszpania, 2) 7:5, 3:6, 6:2

Iława (Polska), 10 tys. dol., kort ziemny:

finał gry pojedynczej:

Zuzana Zlochová (Słowacja, 1) - Katarzyna Kawa (Polska, 5) 7:6(2), 5:7, 6:2

Koksijde (Belgia), 25 tys. dol., kort ziemny:

ćwierćfinał gry podwójnej:

Elica Kostowa (Bułgaria) / Patrycja Sanduska (Polska) - Jewgienija Kriworuczko (Ukraina) / Nadia Lalami (Maroko) 7:5, 6:1

MĘŻCZYŹNI

Pieszczany (Słowacja), 10 tys. dol., kort ziemny:

finał gry pojedynczej:

Florian Reynet (Francja, 1) - Marcin Gawron (Polska, 5) 6:1, 6:2

finał gry podwójnej:

Michal Pažický (Słowacja, 1) / Adrian Sikora (Słowacja, 1) - Błażej Koniusz (Polska) / Filip Rams (Polska) 6:7(4), 6:4, 10-8

Źródło artykułu: