WTA Cincinnati: Klejbanowa rywalką Radwańskiej, Ivanović eliminuje Azarenkę

Alisa Klejbanowa (WTA 27) będzie pierwszą rywalką Agnieszki Radwańskiej w turnieju Wester & Southern Financial Group Women's Open rozgrywanym na kortach twardych w Cincinnati. Rosjanka w I rundzie pokonała Rumunkę Alexandrę Dulgheru (WTA 29) 6:4, 6:4 wykorzystując dwa z trzech break pointów i zdobywając 25 z 30 punktów przy pierwszym podaniu.

Radwańska i Klejbanowa grały ze sobą dotychczas tylko raz. W ubiegłym sezonie w halowym turnieju w Paryżu górą była krakowianka po trzysetowym boju.

W II rundzie jest triumfatorka Roland Garros 2008, była liderka rankingu WTA Ana Ivanović (WTA 62), która przegrywała z Wiktorią Azarenką (WTA 12) 2:6 i 3:5, by zwyciężyć 2:6, 7:6(6), 6:2. Przegrana Białorusinka popełniła 12 podwójnych błędów serwisowych, Serbka o połowę mniej. Dinara Safina (WTA 35), ubiegłoroczna finalistka, przegrywała z Robertą Vinci (WTA 55) 3:5 w I secie oraz 3:4 i 15-40 w partii II, ale wygrała 7:5, 6:4. Rosjanka miała ogromne problemy z serwisem, w sumie popełniła 15 podwójnych błędów. Gdy jednak trafiała pierwszym serwisem (57 proc. skuteczność) najczęściej zdobywała punkt (74 proc.).