ATP Cincinnati: Nadal w 1/8 finału, 100. zwycięstwo Đokovicia w Masters 1000

Lider światowego rankingu Rafael Nadal pokonał Taylora Denta (ATP 83) 6:2, 7:5 w II rundzie turnieju Western & Southern Financial Group Masters.

Hiszpan, dwukrotny półfinalista imprezy, wygrał 35 mecz z 37 ostatnio rozegranych. W drugim secie tenisista z Majorki, który przed dwoma laty właśnie po turnieju w Cincinnati po raz pierwszy został liderem rankingu ATP, wyszedł obronną ręką ze stanu 2:4. W trwającym jedną godzinę i 25 minut spotkaniu Dent zaserwował siedem asów, ale miał tylko dwa break pointy, z których wykorzystał jednego, a do tego dysponował słabym drugim podaniem, przy którym zdobył tylko 32 proc. punktów Nadal na przełamanie zamienił cztery z sześciu okazji oraz zdobył 75 proc. punktów przy własnym pierwszym podaniu. Kolejnym rywalem Hiszpana będzie Francuz Julien Benneteau (ATP 32), który pokonał Szwajcara Stanislasa Wawrinkę (ATP 26) 6:4, 6:2 broniąc wszystkich trzech break pointów.

100. zwycięstwo w cyklu ATP World Tour Masters 1000 odniósł Novak Đoković (ATP 3), który pokonał rodaka Viktora Troickiego (ATP 47) 6:3, 7:5. Dwukrotny finalista imprezy (2008, 2009) obronił pięć z siedmiu break pointów i wywalczył awans do 1/8 finału po jednej godzinie i 41 minutach. Serb, który w ubiegłym tygodniu doszedł do półfinału w Rogers Cup, swój ostatni tytuł zdobył w lutym w Dubaju.

Odpadł Sam Querrey (ATP 21), który przegrał ze znakomitym w tym sezonie na kortach ziemnych Davidem Ferrerem (ATP 11) 5:7, 2:6. Amerykanin w tym roku zdobył cztery tytuły na trzech różnych nawierzchniach. Hiszpan sezon na ceglanej mączce zamknął bilansem spotkań 31-7 zdobywając tytuł w Acapulco i zaliczając dwa finały, w tym w imprezie rangi Masters 1000 w Rzymie.

W turnieju nie ma już słabo ostatnio spisującego się Fernando Verdasco (ATP 8), który przegrał w dwóch tie breakach z Mardym Fishem (ATP 36). Amerykanin zaserwował 10 asów i obronił pięć break pointów oraz zgarnął 82 proc. punktów przy własnym pierwszym podaniu. Ernests Gulbis (ATP 27) po blisko 2,5 godzinnym boju pokonał Jürgena Melzera (ATP 15) 6:7(8), 6:3, 7:6(5), choć w tie breaku III seta przegrywał 0-4. Łotysz zaserwował 21 asów i obronił sześć break pointów.