Puchar Davisa: program i wyniki meczu Łotwa - Polska

W piątek o godz. 13:30 naszego czasu pojedynek Michała Przysiężnego z Andisem Jušką zainauguruje mecz barażowy Łotwa - Polska w hali Centrum Olimpijskiego w Rydze. Gorszy po pięciu grach zespół spadnie do Grupy II Strefy Euroafrykańskiej Pucharu Davisa.

W tym artykule dowiesz się o:

Puchar Davisa, II runda barażów Grupy I Strefy Euroafrykańskiej

kort dywanowy (RuKortAce) w hali, Centrum Olimpijskie, Ryga (Łotwa)

Kadra Polski

<b></b> <b><center>ranking<br><center>(debel)</b> <b><center>mecze</b> <b><center>bilans gier<br><center>(singiel)</b> <b><center>debiut</b>

2007

Tradycyjnie, pierwsze rakiety obu rywali spotkają się w grze trzeciej, rozpoczynającej trzeci dzień rywalizacji. W sobotę walczą debliści. Kapitan gości desygnował do debla Lejnieksa i Pavlovsa, ale przypuszcza się, że w miejsce tego pierwszego wystąpi Gulbis (zmiana może być dokonana najpóźniej godzinę przed startem pojedynku).

Transmisja wszystkich gier na kierowanym do młodzieży kanale łotewskiej telewizji LTV 7. Stacja nadaje także przez internet, pod adresem http://live.ltv7.lv.

Puchar Davisa to największe coroczne rozgrywki międzypaństwowe w sporcie, do których w tym roku przystąpiło 120 krajów. Nagrodą za zwycięstwo jest srebrny puchar ufundowany w 1900 roku przez Dwighta Davisa. Mecze toczy się do trzech wygranych setów. Polska walczy o utrzymanie w drugiej lidze (najwyższej dywizji kontynentalnej).

Najważniejsze wypisy z regulaminu:

# kapitan może zmienić nominację zawodników na trzecią i czwartą grę najpóźniej na godzinę przed startem trzeciej gry i najpóźniej 10 minut po zakończeniu trzeciej gry; nowy nominowany do gry singlowej nie może wystąpić w dwóch pierwszych grach i musi znajdować się w zespole

# jeżeli wynik zostanie rozstrzygnięty po trzech grach, wtedy czwartą i piątą toczy się do dwóch wygranych setów z tie breakiem w secie trzecim

# zawodnicy i kapitanowie powinni być cały czas ubrani zgodnie z zasadami identyfikacji zespołu

# naród gospodarzy powinien kontrolować zachowanie widzów, by gra nie była wstrzymywana; jeżeli widz powoduje, że gra jest bez powodu przerwana lub jeśli zawodnik gości jest prowokowany lub zastraszany, sędzia może zastosować karę; za pierwsze naruszenie przepisu - ostrzeżenie, za drugie - karny punkt, za trzecie i każde kolejne - kara gema