Nadal pierwszym finalistą French Open

Rozstawiony z numerem drugim Rafael Nadal został pierwszym finalistą wielkoszlemowego turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa (z pulą nagród 15,575 mln euro) w Paryżu. W półfinale triumfator trzech ostatnich turniejów French Open pokonał Serba Novaka Djokovica 6:4, 6:2, 7:6(3).

Polska Agencja Prasowa

Początek meczu należał do Nadala. Serb sprawił mu problemy dopiero w trzecim secie, kiedy Hiszpan obronił piłkę setową, a następnie w tie-breaku pokonał rywala.

Dzięki piątkowej wygranej Nadal pozostaje niepokonany w karierze w turnieju na kortach Rolanda Garrosa. W bieżącej edycji nie przegrał jeszcze seta.

W finale Nadal zmierzy się ze zwycięzcą meczu między Szwajcarem Rogerem Federerem i Francuzem Gaelem Monfilsem.