ATP Sztokholm: Pięć meczboli zmarnowanych, porażka Kubota i Maracha

Rozstawieni z numerem pierwszym Łukasz Kubot i Oliver Marach przegrali z Santiago Gonzalezem i Philippem Marxem 4:6, 6:4, 13-15 w I rundzie turnieju deblowego IF Stockholm Open na kortach twardych (hala) w Sztokholmie.

Kubot i Marach aktualnie zajmują piąte miejsce w rankingu par deblowych i walczą o prawo gry w kończących sezon Finałach ATP World Tour (21-28 listopada, hala O2 w Londynie).

W I secie Polak i Austriak od stanu 2:4 wyrównali na 4:4, ale potem przegrali dwa kolejne gemy. Obronili trzy piłki setowe, ale za czwartą szansę Meksykanin i Niemiec zakończyli tę partię. W II secie do stanu 4:4 obie pary utrzymywały swoje podania. W dziewiątym gemie Kubot i Austriak przełamali rywali i to bez straty punktu, a następnie utrzymując własne podanie doprowadzili do super tie breaka. W nim Gonzalez i Marx obronili pięć piłek meczowych, a sami za trzecim meczbolem zapewnili sobie awans do II rundy.

Dla Kubota turniej w Sztokholmie okazał się podwójne nieudany. Także w środę odpadł z turnieju singlowego przegrywając z niemieckim kwalifikantem Matthiasem Bachingerem.

If Stockholm Open, Sztokholm (Szwecja)
ATP World Tour 250, kort twardy (Plexipave) w hali, pula nagród 531 tys. dol.

I runda gry podwójnej:

Santiago Gonzalez / Philipp Marx (Meksyk/Niemcy) - Łukasz Kubot / Oliver Marach (Polska/Austria, 1) 6:4, 4:6, 15-13