Finały ATP World Tour: Rywale nie pomogli, Polacy muszą walczyć o półfinał

Bracia Bryanowie po wtorkowej nauczce przeciw Marcinowi Matkowskiemu i Mariuszowi Fyrstenbergowi pewnie poradzili sobie z Lukášem Dlouhým i Leanderem Paesem (6:3, 6:4) w pierwszym meczu ostatniej kolejki fazy grupowej deblowego Masters.

Zwycięstwo Bryanów daje im półfinał (jako drugim, po Zimonjiciu i Nestorze), ale nie wiadomo z którego miejsca. Wieczorem (19:15 polskiego czasu) na kort hali O2 w Londynie wyjdą mający za sobą komplet zwycięstw Matkowski i Fyrstenberg oraz Melzer i Petzschner. Ci ostatni nie mają już szans na wyjście z grupy A, bo Paes i Dlouhým nie ugrali nawet seta przeciw Bryanom.

Scenariusze tej grupy pozostały trzy:

1/ Polacy wygrywają i awansują z pierwszego miejsca, a Bryanowie z drugiego.

2/ Polacy zdobywają seta i awansują z drugiego miejsca, a Bryanowie z pierwszego.

3/ Polacy przegrywają bez zdobytego seta i jadą do domu, a w półfinale z pierwszego miejsca zagrają Bryanowie, z drugiego Petzschner i Melzer.

Grupa A

<b><center></b> <b><center>mecze</b> <b><center>sety</b> <b><center>gemy</b>
Bob Bryan (USA, 1) / Mike Bryan (USA, 1)
2-1
5-237-25
Mariusz Fyrstenberg (Polska, 6) / Marcin Matkowski (Polska, 6)
2-0
4-123-21
Jürgen Melzer (Austria, 8) / Philipp Petzschner (Niemcy, 8)
1-1
2-320-25
Lukáš Dlouhý (Czechy, 3) / Leander Paes (Indie, 3)
0-3
1-628-37

O kolejności w grupie decydują kolejno: 1) większa liczba zwycięstw; 2) większa liczba zagranych meczów; 3) bilans meczów bezpośrednich, gdy dwa zespoły mają taką samą liczbę zwycięstw i meczów; 4) przy trzech zespołach: a) gdy jeden ma mniejszą liczbę meczów, to awansuje ten z dwóch pozostałych, który wygrał bezpośredni mecz w Londynie, b) wyższy procent wygranych setów, c) wyższy procent wygranych gemów, d) pozycja w rankingu

Bryan / Bryan - Melzer / Petzschner 6:3, 7:5

Fyrstenberg / Matkowski - Dlouhý / Paes 6:3, 7:6(3) więcej

Melzer / Petzschner - Dlouhý / Paes 7:6(9), 4:6, 10-8

Fyrstenberg / Matkowski - Bryan / Bryan 2:6, 7:6(4), 10-8 więcej

Bryan / Bryan - Dlouhý / Paes 6:3, 6:4

Melzer / Petzschner - Fyrstenberg / Matkowski, czwartek, 19:15 polskiego czasu